GENT ŞEHRİNDE YOKSULLUK BİZİM SEÇİMİMİZ DEĞİL YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI. ( ARMOEDE İS GEEN KEUZE ) GÖRÜNTÜLÜ

17 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2485 defa okundu. defa okundu.
GENT ŞEHRİNDE YOKSULLUK BİZİM SEÇİMİMİZ DEĞİL YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI.  ( ARMOEDE İS GEEN KEUZE ) GÖRÜNTÜLÜ

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 1993 yılında 17 Ekimi tüm ülkelerde yoksulluğu ortadan kaldırmak ve bu konudaki farkındalığı arttırmak için “Yoksulluğu Ortadan Kaldırma Günü” ( Armoede is geen keuze ) olarak belirlemiştir.

Dün ( 17 Ekim 2015 ) Cumartesi günü saat 19:30 ‘da Gent şehrinde düzenlenen “ Yoksulluk Bizim Seçimimiz Değil” mitinginde yaklaşık bin kişiyi aşkın vatandaş yürüdü.

Gent Sint – Pietersplein’den başlayan yürüyüş Stadshal’da son bulurken, Gent şehrinde yaşayan tüm yoksul aileler 900 euro aylık işsizlik maaşıyla geçinemediklerini duyurmak için sloganlar atarak yürüdüler.

Ortalama aylık 900 euro işsizlik maaşı alan aileler 550 euro ev kirası ödediklerini haykırarak, geriye kalan 350 euro ile elektrik, su, yemek, giyecek ve ilaç masraflarını karşılayamadıklarını dile getirerek Gent sokaklarını sloganlarla inlettiler.

Çocuklu ailelerin ise, geçim şartlarının dahada zor ve yaşamanın imkansız olduğunu belirten katılımcılar, yoksulluk bizim seçimimiz değil diyerek, yaşam şartlarının iyileştirilmesini yüksek sesle dile getirdiler.

HHABER VİDEO

HABER FOROĞRAFLARI
fot-13

fot-1

fot-2

fot-3

fot-4

fot-5

fot-6

fot-7

fot-8

fot-9

fot-10

fot-11

fot-12

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN