• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1306
  • Dünkü Görüntülenme: 5484
  • Toplam Görüntülenme: 7870069

Gent şehrinde yarın akşam ezan okunacak

18 Mayıs 2020
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2435 defa okundu.
Gent şehrinde  yarın akşam ezan okunacak

Belçika Cihan Çöl (Belemtürk) Belçika’nın Gent şehrindeki Fatih Cami, Ledeberg Cami, Büyük Cami ve Tevhid Cami (BİF) yöneticilerinin Gent yerel yönetimine sundukları ezan okunmasına ilişkin müracaat kabul edildi.

Belçika’da yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle müslümanlara moral vermek için Gent belediye yönetiminin kabul ettiği karar doğrultusunda, Mübarek Kadir Gecesi seçilerek yarın akşam iftar saatinde hoparlörden ezan okunacağı bildirildi.

9 Farklı görüş ve din temsilciliklerinin her birinden 2’er kişinin katılacağı programa 4 camiyi temsilen Tevhid Cami imamı Enver Cin ve Büyük Cami yöneticisi Mutlu Çetin katılacak.

Herhangi bir değişiklik olmaz ise, Gent Belediye Başkanı Mathias De Clercq’ın da katılacağı programın, yoğunluk olabileceği endişesi ve güvenlik nedeniyle hangi adreste yapılacağı açıklanmıyor.

Ayrıca bazı çevrelerce protesto gösterilerine sahne olabileceği düşüncesiyle de suistimale açık olan programın nerede yapılacağı gizli tutuluyor.

Haber merkezimize ulaşan bilgilere göre, güvenlik önlemlerinin de alınacağı bildirilen programda Tevhid Cami imamı Enver Cin, iftar ezanını okuyacak ve koronavirüs salgınınının bir an önce sona ermesi ve hastaların şifa bulması için dualar edilerek program sona erecek.

4 Cami yönetiminin müracatıyla elde edilen bu program önemlidir, değerlidir. Bu konuda ilk olarak Burgerplicht kurucusu Dr. Ercan Çeşmeli’nin belediye’ye yaptığı yazılı müracat bu işin yolunu açmıştır ve takdire şayandır, kendisini ayrıca kutluyoruz. Kimse “ben yaptım” diyerek siyasi kazanım peşine düşüp leşçi siyasetçilik yapmasın. Fısıltılarınız kulağımıza geliyor. Siz anladınız onu..

Anahtar Kelime: , , ,

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • MaaşAllah 👏🏽
    18 Mayıs 2020 22:39

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN