• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1454
  • Dünkü Görüntülenme: 5484
  • Toplam Görüntülenme: 7870217

Belçika’da okullar kademeli olarak açıldı

18 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
277 defa okundu.
Belçika’da okullar  kademeli olarak açıldı

Belçika’da, yeni koronavirüs KOVID-19 salgınına karşı önlemlerin kademeli olarak kaldırılması kapsamında bugün ülkedeki bazı okullar uzun bir aradan sonra eğitim ve öğretime tekrar başladı.

Belçika Ulusal Güvenlik Konseyinin aldığı yeni kararlara göre, ülkedeki okullar bugün sıkı tedbirler altında ve kademeli olarak tekrar eğitime başladı.

Belçika’da ilkokul 1. 2. ve 6. sınıflar bugün eğitime başladı. Fakat anaokulları, orta okul, lise, üniversite ve yüksekokullar da eğitim, koronavirüs tedbirleri kapsamında  kapalı olmaya devam edecek. Bu okulların açılıp açılmamasıyla ilgili kararın en erken üçüncü aşama tedbirlerinin açıklanacağı gün belli olması bekleniyor.

Müze ve hayvanat bahçeleri de gerekli önlemleri almak ve bilet satışlarını internetten yapmak şartıyla bugün yeniden açılmaları serbest oldu. Kütüphaneler de aynı bu koşullar altında hizmet verebilecek.

Berber ve kuaför salonları randevuyla müşteri kabul edebilecek, ayrıca en fazla 30 kişinin katılımıyla düğün ve cenaze törenleri de yapılabilecek.

Pazar yerleri de sosyal mesafe kurallarına uymak şartıyla yeniden açılacak. Spor kulüpleri en çok 20 kişiyle ve açık havada antrenman yapabilecek. İş yerlerinde ise uzaktan çalışma esas olacak.

Belçika’da bir sonraki aşamaya en erken 8 Haziran’da geçilecek. Spor müsabakalarının ve iç turizmin başlaması daha sonra değerlendirilecek.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN