Gent şehrinde sosyal konutlarda kalıp, yurtdışında evi olanlara kötü haber.

1 Nisan 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1915 defa okundu. defa okundu.
Gent şehrinde sosyal konutlarda kalıp,  yurtdışında evi olanlara kötü haber.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Gent şehrinde sosyal konutlarda ikamet eden ve yurtdışında ev sahibi olduklarından şüphe edilenler yakında denetime tabi tutulacak.

Gent şehrinin 3 büyük sosyal konut kurumlarından ikisi “De Gentse Haard” ve “De Volkshaard”, sosyal konutlarda ikamet eden fakat yurtdışında konut sahibi olduklarından şüphelinen kişiler hakkında denetim ve araştırma yapılması yönünde karar aldı.

Gent’in en büyük sosyal konut kurumu olan “woning Gent” ise, insanları evlerinden atmanın basite alınacak bir durum olmadığını ve denetimlerin düzgün bir şekilde yapılması halinde bu kararı destekleyebileceğini açıkladı.

Gent şehrinde sosyal konut sırasının 10.000 kişi olduğu belirtilen açıklamada, sosyal konutların gerçek ihtiyaç sahiplerine kiraya verilmesinin çok önemli olduğu iafade edildi.

Kanunlara göre, yurtdışında konut sahibi olan kişiler Belçika’da ihtiyaç sahibi olarak değerlendirilmiyor. Flaman hükümeti 40’dan fazla ülke ile anlaşma yaparak, yurtdışında konut ve mal varlığı olan ancak sosyal evlerde kalan kişilerin tespit edilmesi için Hollanda merkezli Soza Xpert isimli özel bir şirket ile anlaşmaya vardı.

Flaman hukumeti ayrıca özel araştırma şirketleri aracılığı ile şüphelendikleri kişilerin yurtdışındaki malvarlıklarını araştırmaları için sosyal konut kurumlarına fon ayırmış durumda.

“De Volkshaard” müdürü Hans Heyse durumu bir cadı avına dönüştürmeyeceklerini ve şu an araştırılması için 10 dosyanın beklediğini, bu kişilerin uzun süre yurtdışında kaldıklarını tespit ettikleri belirtti.

Haber : Abdulkadir Çetin

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN