Gent şehrinde çevreye atılan kullanılmış maske ve eldivenler tehlike saçıyor

9 Nisan 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
769 defa okundu. defa okundu.
Gent şehrinde çevreye atılan kullanılmış maske ve eldivenler tehlike saçıyor

Tüm dünyada ölümcül koronavirüs salgınına bağlı ölümler artarak tüm hızıyla devam ederken, kullanılmış maske ve eldivenlerin gelişi güzel yerlere atılması, tehlikenin boyutunu gözler önüne seriyor.

Özellikle bir kaç gündür havaların ısınmasıyla, Gent şehrinde yaşayan duyarlı vatandaşlarımızın haber merkezimize ilettikleri şikayetler üzerine, konuyu yerinde görmek ve yetkililerin de görmesini sağlamak  için şikayetlerin yoğun olarak geldiği, Gent mahkeme binasının yan tarafındaki halka açık park alanında insanların hayatını tehdit eden kullanılmış eldiven ve maskelerin gelişi güzel atılmış olması, içimizdeki insan kılıklı virüslerin yarattığı tehlikeyi gözler önüne seriyor.

Ayrıca, belirli aralıklarla oturdukları anlaşılan park yerinde, çitletilen çekirdek kabuklarının içilen su ve kola kutularının yerlere atılması çirkin görüntülerin oluşmasına neden olmuş. Büyüklerimiz ne güzel söylemiş, “Temiz bırak ki, Temiz bulasın”.

Yaklaşık 5 metre mesafede  bir çöp konteyneri olmasına rağmen kullanılmış eldiven ve maskeleri ve yediklerini yere atanlara söylenecek çok şey var aslında.

Wondelgemstraat, Sleepstraart ve Dampoort sokakları biraz kalabalık gibi görünsede bu sokaklardaki marketlere  alışveriş yapmak için gelen vatandaşların hızlı bir şekilde  evlerine geri döndüklerini gözlemledik. Malasef bu sokaklarda sosyal mesafe kurallarına uymayanlarıda görmek mümkün.

Özellikle bazı gençlerin küçük guruplar halinde bile olsa, koronavirüs tedbirlerini uygulamadıkları gözlerden kaçmadı.. Bu nedenle kurallara uyan duyarlı gençlerimizi tebrik ederken, uymayan gençlerimizden bu konuda daha duyarlı olmalarını rica ediyoruz. Ayrıca anne ve babaların çocuklarına kurallara uymaları için sürekli hatırlatma yapmalarını istirham ediyoruz.

Lütfen Evde Kalın.. Hayatta Kalın..

Anahtar Kelime: , ,

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN