• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 3482
  • Dünkü Görüntülenme: 4630
  • Toplam Görüntülenme: 8165401

Gent şehrinde 1 Temmuz’dan itibaren İVAGO sarı çöp torbalarını almayacak

6 Haziran 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
656 defa okundu.
Gent şehrinde 1 Temmuz’dan itibaren İVAGO sarı çöp torbalarını almayacak

Belçika’nın Gent şehrinde çöp toplama şirketi İVAGO, şubat ayında yaptığı bir açıklama ile 1 Nisandan itibaren sarı çöp torbalarından parlak yeşil çöp torbalarına geçiş yapılacağını açıklamıştı.

Gent Belediye yönetimi aldığı kararla sarı çöp torbalarının 1 Temmuz’dan itibaren IVAGO çöp toplama şirketi tarafından alınmayacağını bildirdi.

1 Nisan 2020 tarihinden itibaren başlayan yeni uygulama ile, sarı çöp torbaları 15 mayıs tarihine kadar yeşil çöp torbalarıyla birlikte kullanabileceği, fakat 15 Mayıs’tan itibaren sadece yeşil çöp torbalarının kullanılacağı fade edilmişti.

Gent Belediyesi Çarşamba günü aldığı yeni kararla, 1 Temmuz 2020 tarihine kadar sarı ve yeşil çöp torbalarını vatandaşlar kullanabilecek.

Evinde sarı çöp torbası olan vatandaşlar 1 Temmuz’a kadar bu çöp torbalarını parlak yeşil torbalarla değiştirebilecek yada 1 Temmuz’a kadar kullanabilecek.

1 Temmuz’dan itibaren Sarı çöp torbaları kesinlikle IVAGO çöp toplama şirketi tarafından alınmayacak. Fakat, sarı çöp torbalarınızı 30 Eylül’e kadar yeşil çöp torbalarıyla değiştirebilirsiniz.. Bunun için Proeftuinstraat’taki Ivago’da ve Gent Şehri İdari Merkezinde 10 değişim noktası kuruldu.

Gent Belediye Başkan Yardımcısı Bram Van Braeckevelt (Groen-Yeşiller), Şubat ayında bir açıklama yaparak bu değişikliğin 3 sebepten dolayı olduğunu açıklamıştı.

1- Sarı çöp torbalarında görülen sahtekarlık. Yeni parlak çöp torbaları bu durumu ortadan kaldıracak.
2- Sınıflandırmayı teşvik ederek, GFT konteynerine ve mavi PMD çöp torbalarıyla daha fazla atık taşınacak.
3- Parlak yeşil çöp torbalarının özellikle karanlık olduğu zaman görünürlüğünün yüksek olması.

Anahtar Kelime: ,

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN