GENT POLİSİ DÜN AKŞAM GENİŞ ÇAPLI ARAMA YAPTI

24 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1986 defa okundu. defa okundu.
GENT POLİSİ DÜN AKŞAM GENİŞ ÇAPLI ARAMA YAPTI

Gent polisinin dün akşam saat 22:00 sularında başlattığı ve Gent şehrinin tamamını kapsayan geniş çaplı aramalar, alışa gelmişin dışında bir görüntü verdi.

Dampoortstraat’ta yapılan geniş çaplı aramalarda, sokaktan geçen her arabalar durdurularak adeta didik didik arandı. Ehliyet,kimlik kontrolü,alkol kontrolü, silah kontrolü, uyuşturucu kontrolü yapılarak, durdurulan araçların hepsi eğitimli polis köpekleriyle arandı.

Kollarında kırmızı kolluk olan yaklaşık 20 ünüformalı polis, Damportstraat sokağında yoldan geçen vatandaşları durdurarak, 2 saate yakın üst araması yaptı, çanta ve valizler tek tek açılarak kontrol edildi.

Durdurulan belediye yolcu otobüslerindeki vatandaşlara kimlik kontrolü ve üst araması da yapan Gent polisi, dün akşam yaptığı bu uygulamayla şaşırttı. Dampoortstraat’ta bizlere garip gelen bu olağan üstü aramalar sırasında, neden böyle bir arama yapıldığını sorduğumuz yüzü maskeli polis şefi, bilgi vermekten kaçınsa bile, Belemtürk genel yayın yönetmeni Cihan Çöl’e, kısa bir açıklama yaparak şunları anlattı.

” Bu akşam belirlenen arama noktalarında Gent polisi ehliyet, kimlik kontrolü, alkol kontrolü, silah kontrolü, uyuşturucu kontrolü yapıyor” açıklamasında bulundu. Tehlikeli bir durum yada ciddi bir ihbarmı var? köpeklerle arama yapıyorsunuz sorusuna ise, ” korkulacak bir durum yok sadece rutin aramalar yapıyoruz” cevabını verdi. Tutuklanan varmı? sorusuna ise, ” durumu şüpheli görünen bir kaç kişi göz altına alındı” cevabını verdi.

HABER FOTOĞRAFLARI
RES-5

RES-1

RES-2

RES-3

RES-4

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN