• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.039 / 6.05
  • Bugün Görüntülenme: 1953
  • Dünkü Görüntülenme: 3145
  • Toplam Görüntülenme: 5687580

Gent Futbol Oynuyor 6. Kez Düzenlendi

2 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1179 defa okundu.
Gent Futbol Oynuyor 6. Kez Düzenlendi

Gent Mariakerke’deki Bourgoyen Spor Salonunda “Gent futbol oynuyor” (Gent Voetbal) turnuvası 6. kez düzenlendi.

Turnuvaya 3 ayrı kategoride 6 takımdan toplam 200 sporcu katıldı. Turnuva çerçevesinde Türk, , Fas, Kolombiya kökenli Gentli ve Belçikalı vatandaşların katılımıyla oldukça zengin katılımcı grubundan oluştu.

Bilinen takımların yanında FC Rooigem, VSV Gent, VZW Jong takımları da katılımcılar arasındaydı. Bu yıl ayrıca ilk defa Hollanda’dan bir takım turnuvaya katıldı. Bu da turnuvanın adının daha büyük bir çapta ünlenmeye başladığının bir göstergesi. Çoçuk katılımcılar karşılaşmaların aralarında Belgium Got Talent’e katılmış olan Martijn Debbaut ile Panna futbolu oynama fırsatı da buldu. Bunların yanısıra Warmste Week dolayısıyla bir gala yarışması düzenlenerek turnuvadan elde edilen 500 €’luk gelir de G-Sport (engelliler sporu) orgazinasyonun bir kolu olan Parantee Psylos’a hediye edildi. Gala yarışmasında TeamGent de Red Flames’ın bayan oyuncularıyla karşı karşıya geldi.

Bu karşılaşmalara Gent Bld.Bşk. Daniel Termont, Bld.Bşk.Yardımcıları Elke Decruynaere, Anne Schiettekatte, Astrid De Brucker, Zeneb Bensafia katılırken, eski bir hakem olan Rudy Coddens karşılaşmalarda hakem olarak görev yaptı.

Spor’dan sorumlu Belediye Başkan yardımcısı Resul Tapmaz rahatsızlığı nedeniyle bu yılki turnuvaya katılamazken, turnuvaya çok sayıda izleyici katıldı.

Turnuvayı kazanan takımlar çeşitli yaş gruplarına göre şöyle sıralandı:

u 11: Futsal Beşiktaş
u 13: Futsal Gent
u 15: Futsal Beşiktaş

Turnuva sonunda tüm katılımcı sporculara sağlıklı beslenme çerçevesinde meyve ve su ikram edilirken, genç sporculara Gent logolu madalyalar hediye edildi.

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

CEYLAN REKLAM-SON

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN