• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1850
  • Dünkü Görüntülenme: 4032
  • Toplam Görüntülenme: 7624787

GENT BELEDİYESİNİN ÇOCUKLAR İÇİN DÜZENLEDİĞİ YAZ KAMPLARI FIRSATINI KAÇIRMAYIN

28 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
810 defa okundu.
GENT BELEDİYESİNİN ÇOCUKLAR İÇİN  DÜZENLEDİĞİ  YAZ KAMPLARI FIRSATINI KAÇIRMAYIN

Belçika’nın Gent şehrinde 2017 yılından beri Eğitim Merkezi tarafından belediye başkan yardımcısı Elke Decruynaere’nin insiyatifi ile düzenlenen çocuk yaz kampları bu senede devam ediyor.

Bu proje kapsamında Gent’in çeşitli yerlerinde okul yaz kampları düzenlenecek semtler ise şu şekilde belirlendi.

Bloemkenswijk, Brugse Poort , Rooigem, Dampoort , Sint-Amandsberg , Bernadette, Ledeberg , Moscou , Vogelhoek, Gentbrugge, Rabot, Muide , Meulestede, Afrikalaan, Dok , Sluizeken, Tolhuis, Jambon.

Yukarıda isimleri açıklanan semtlerde yaz kamplarına katılacak çocuklara Gent Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan program çerçevesinde Flamanca dili eğlenceli bir şekilde öğretilecek. Bu kamp projesi, birinci sınıfa yeni başlamış ve beşinci sınıfa kadar olan çocuklar için hazırlanmıştır.
Nieuw Gent’deki kamp ise, dil kampından öte engelli ve engelsiz çocukların birlikte tanışıp kaynaşmalarını sağlayacak bir kamp programı olarak düşünülmüştür.

Günlük Kamp Programı

İlkokul çocukları için Roeland vzw tarafından sabahları dil eğitiminin yanı sıra, öğleden sonra çeşitli müzik, spor, dans ve atölye eğitim çalışmaları çok eğlenceli kamp ortamında yapılacak.

Okul sonrası çocukların gelişimine ve sosyal hayata hazırlanması ve uyum sağlamasına büyük katkı sağlayacağı düşünülen bu kamplara katılım ücreti olarak tüm hafta için sadece 10 euro ödemelisiniz. Uitpas olanlara 2 euro indirim yapılacaktır.

Yaz kampları daha çok çocuğun katılabilmesi için kamp yeri başına 30 çocuk ile sınırlandırılmıştır. Kayıt işlemleri yukarıda belirtilen mahallelerdeki okulların okul müdürleri aracılığıyla yapılabilir.

Yaz kampları ile ilgili daha geniş bilgi almak isteyenler 09 210 10 10 nolu telefonu arayarak Gentinfo çalışanlarından bilgi almaları mümkündür.

Nieuw Gent’de bulunan kamp için Jessica.Gilliet@stad.gent veya Els.VandePutte@stad.gent adresine e-posta göndererek kayıt yaptırmak mümkündür. Gönderdiğiniz e-posta ya onay cevap yazısı aldığınız zaman kayıt işleminiz kesinleşmiş olacaktır.

Ayrıca Yaz Kampları için birinci derece de Gent Eğitim Merkezi sorumlusu Nathalie Van Lier’e, nathalie.vanlier@stad.gent e-postasından ulaşabilir.

Belemtürk Haber Merkezi
Cihan Çöl

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

Us. Mode Gent

DESİNG REKLAM AFİŞİ

ADEM BABA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN