• Dolar Alış / Satış: 6.066 / 6.077
  • Euro Alış / Satış: 6.786 / 6.799
  • Bugün Görüntülenme: 2270
  • Dünkü Görüntülenme: 4141
  • Toplam Görüntülenme: 5964620

Gent Belediyesi Cami Yöneticileri İle Güvenlik Zirvesi Yaptı.

15 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
620 defa okundu.

Bu akşam Gent Belediye Başkanı Mathias De Clercq’ın acil toplantı talebi ile Gent belediyesinde saat 18.00’de bir araya gelen Cami temsilcileri, Yeni Zelanda da meydana gelen katliam ile ilgili görüşerek, karşılıklı bilgi alışverişinde bulundular.

Gent Belediye Başkanı Mathias De Clercq’ın öncülüğünde bir araya gelen cami yöneticilerinin yanı sıra, toplantıya Gent belediye başkan yardımcıları Filip Watteeuw (Groen), Elke Decruynaere (Groen), Bram Van Braeckevelt (Groen), Sami Souguir (Open Vld) Mieke Van Hecke (CD&V), ve Astrid De Bruycker (Sp.a) hazır bulundular.

Toplantıda söz alan Gent Belediye Başkanı Mathias De Clercq, Yeni Zelanda da yaşanan terör saldırısını önce kınadı, daha sonrada bu saldırıyı kendimize yapılmış gibi kabul ediyoruz” dedi ve tüm müslümanlara başsağlığı dileğinde bulundu.

Sözlerine devam eden Mathias De Clercq, “Polisin elinde aşırı dincilerin ve bunların arasında terör eylemlerine yatkın olabilecek kişilerin isim listesi mevcut ve bunlar polis tarafından sıkı gözetim altında tutuluyor” sözleri üzerine kendisine sorulan “Peki İslamofobi düşmanlığına meğilli ve terör eylemi gerçekleştirebilecek kişilerin de listesi varmı? sorusuna böyle bir liste yok ama, her şey kontrolümüz altında sözlerine yer verdi.

Gent şehrinin güvenlikten sorumlu komiser yardımcısı Veerle Dhont ” Belçika’nın istihbarat ve terör birimiyle irtibat halindeyiz. Yeni Zelanda da olduğu gibi Belçika genelinde camilere yönelik bir saldırı yada bir tehlike beklemiyoruz.” diyerek, Özellikle Cuma namazı saatlerinde gerek sivil, gerekse resmi olarak camilerin güvenliğini kontrol altında tutacağız”. sözlerinin ardından yarım saat süren toplantı sona erdi.

Haber Merkezi

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN