• Bugün Görüntülenme: 1154
  • Dünkü Görüntülenme: 2954
  • Toplam Görüntülenme: 9887732

Gençlik İçin İklim Grubu Eylemcileri Geceyi Brüksel Meydanında Geçirdiler

26 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
732 defa okundu. defa okundu.
Gençlik İçin İklim Grubu Eylemcileri Geceyi Brüksel Meydanında Geçirdiler

İklim protestocuları geceyi Brüksel meydanında kampta geçirdiler.

BRÜKSEL – Belçika’nın başkenti Brüksel’de bir araya gelen “Gençlik İçin İklim” grubu eylemcileri, Kraliyet Sarayı’na yakın bir meydanda kamp kurarak Troonplein’de eylemlerine devam ettiler.

“Gençlik İçin İklim” grubu eylemcileri, önümüzdeki mayıs ayında gerçekleşecek seçimden sonra oluşacak Federal Parlamentoda yer alacak politikacıların iklim değişikliği ile mücadelesi tedbirlerinin Belçika Anayasa’sı programına alınmasını talep ediyor.

Kraliyet Sarayı’na yakın meydandaki Troonplein’de yaklaşık 100 çadır kuran eylemciler, iklim değişikliği ile ilgili tedbirler hayata geçirilene kadar eylemlerini değişik platformlara taşıyacakları uyarısında bulundular. Eylemciler hala politikacıların Küresel Isınma ile ilgili mesajlarını görmezden geldiklerini savunuyor.

Küresel Isınma İle İlgili Anayasa Değişikliği

Küresel Isınma ile ilgili alınması gereken tedbirler, hükümetin seçtiği bir komite tarafından bugün ele alınarak, Anayasa’daki 7. madde üzerinde değişiklik yapılıp yapılmayacağı konusu oylamaya sunulacak.

Anayasada yapılacak son değişikliklerle ilgili seçilmiş bu komite toplantısının, şu saatlerde başladığı ve İklim protestocularının talep ettiği önlemleri Anayasa’ya dahil etmek için, 7. maddeye fazladan bir cümle eklenmesi üzerinde çalıştıkları bildirildi.

Haber Merkezi
Cihan Çöl

Reklamlar

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN