• Bugün Görüntülenme: 1128
  • Dünkü Görüntülenme: 2954
  • Toplam Görüntülenme: 9887706

Belçika Kralı Filip ve Kraliçe Mathilde 4 günlük bir ziyaret için Güney Kore’ye gittiler

25 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1674 defa okundu. defa okundu.
Belçika Kralı Filip ve Kraliçe Mathilde 4 günlük bir ziyaret için Güney Kore’ye gittiler

Belçikalı işadamları ve akademisyenler ile Güney Kore’ye adeta çıkarma yapan Belçika Kralı ve Kraliçe Mathilde, Güney Kore devlet başkanı Moon Jae-İn ile eşi Kim Jung-sook tarafından resmi törenle karşılandı.

Kral Filip, program dahilinde Kore savaşına gönüllü olarak katılan 3,200 Belçikalı ve Lüksemburglu askerlerden hayatını kaybedenlerin mezarlarını ziyeret ettikten sonra, Belçika ve Güney Kore arasındaki 2,72 milyar avroluk ticaretin yükseltilmesi için her iki ülke işadamlarınında katılacağı ekonomi zirvesi ve anlaşmaların yapılacağı bildirildi.

Belçika heyetinin, Güney Kore’ye Belçika birası, çukulata ve domuz eti ticaretinin artırılması ile ilgili yeni anlaşmalar sunması bekleniyor.

Belçika ve Güney Kore arasındaki 2,72 milyar avroluk ticaret, Güney Koreyi dünya ticareti sıralamasında 35. ci yaparken, Güney Kore, Belçika’ya ihracat yapan ülkeler sıralamasında da 23. sırada yer alıyor.

Güney Kore’nin Asya’nın dördüncü ve en büyük 15’inci ekonomisi olarak, Belçika Kralı Filip ve işadamlarıyla önemli ekonomik anlaşmalara imza atmaları bekleniyor.

Haber Merkezi
Cihan Çöl

Reklamlar

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN