• Bugün Görüntülenme: 3178
  • Dünkü Görüntülenme: 4094
  • Toplam Görüntülenme: 10160392

Fransız Bakan Darmanin “göçmenlerin yüzde 50’si Belçika üzerinden geliyor”

11 Ekim 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
287 defa okundu. defa okundu.
Fransız Bakan Darmanin “göçmenlerin yüzde 50’si Belçika üzerinden geliyor”

Belemtürk Haber Merkezi – Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Fransa’nın kuzeyindeki Loon Plage’da sınır kontrolleri ile yasa dışı göçmen geçişlerine dair bir basın açıklaması yaptı.

Gerald Darmanin

Darmanin, Fransa’dan İngiltere’ye geçmek isteyen göçmenlerin yarısı Belçika üzerinden geliyor. Bu yüzden ülkemizle olan sınırları, Belçika polisinin daha iyi kontrol altında tutması gerekiyor” dedi.

Belçika İçişleri Bakanı Annelies Verlinden, “Sadece komşu ülkeleri sorumlu tutmak çözüm değil, hiçbir ülkenin birbirini işaret edip suçlu aramasının bir yararı olduğunu düşünmüyorum ” diyerek cevapladı.

Fransız Bakan, ” bu yılın yalnızca ilk 8 ayında 17 bin göçmen kaçak geçiş yapmaya çalıştı. Göçmenlerin yüzde 50’sinin Belçika üzerinden geldiğine işaret eden Darmanin, bu yüzden sınır kontrollerini güçlendirmeliyiz.” dedi.

Avrupa Birliği ile İngiltere arasındaki bir göçmen anlaşması için görüşmelerin başlaması gerektiğini vurgulayan Darmanin, İngiliz hükümetini, Fransa kıyılarından İngiltere’ye geçmek isteyen yasa dışı göçmenlere karşı mücadeleyi finanse etmek için “sözünü tutmaya” çağırdı.

Darmanin, Fransız polisinin çabalarının meyvesini verdiğini belirterek “Yalnızca Eylül ayında 180 insan kaçakçısı tutuklandı, Yakalanan göçmenlerin sayısı da ikiye katlandı. Dolayısıyla stratejimiz işe yarıyor.” Belçikalı dostlarımızdan da aynı işi kendi sınırlarında yapmalarını istiyoruz” dedi.

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN