• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2306
  • Dünkü Görüntülenme: 3708
  • Toplam Görüntülenme: 8351653

Dördüncü Yılında 15 Temmuz Şehitleri Anvers Başkonsolosluğu’nda Anıldı

16 Temmuz 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
306 defa okundu.
Dördüncü Yılında 15 Temmuz Şehitleri  Anvers Başkonsolosluğu’nda Anıldı

T.C. Anvers Başkonsolosluğu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyle bir anma etkinliği düzenledi.

FETÖ Terör Örgütü’nün 15 Temmuz 2016 yılındaki darbe girişiminin 4. yılında, T.C. Anvers Başkonsolosluğu konut bahçesinde düzenlenen etkinliğe, koronavirüs tedbirleri nedeniyle bu sene Anvers ve ülke genelindeki dernek başkanları katıldılar.

15 Temmuz şehitleri anısına din görevlisi Cenk Çınar’ın Kuran-ı Kerim tilaveti, 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması sonrası söz alan Anvers Başkonsolosu Büyükelçi Korkut Tufan, günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı.

T.C. Anvers Başkonsolusu Büyükelçi Korkut Tufan yaptığı konuşmada, “15 Temmuz’da Türk halkı demokrasisine, vatanına ne kadar bağlı olduğunu göstermiş, Türkiye’yi büyük bir karanlığın pençesine düşmekten kurtarmıştır.” ifadelerine yer verdi

Tufan, darbe girişiminde bulunan FETÖ’nün hem Türkiye hem de birçok uluslararası kuruluş tarafından terör örgütü ilan edildiğini anımsattı.

FETÖ’cülerin yurt dışında başka bir algı oluşturmaya çalıştığını anlatan Tufan, “Burada mücadele hepimize düşüyor.” diye konuştu.

Daha sonra FETÖ hain darbe girişiminde yaşamını yitiren 251 demokrasi şehidimizin isimlerini taşıyan balonlar dualar eşliğinde gök yüzüne bırakıldı.

Saat 15.00’de başlayan anma programı, şehitlerimiz için dağıtılan helva ikramı sonrası sona erdi.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN