BÜYÜKELÇİ HAKAN OLCAY ANZAK GÜNÜ ANMA TÖRENLERİNE KATILDI !

26 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1438 defa okundu. defa okundu.
BÜYÜKELÇİ HAKAN OLCAY ANZAK GÜNÜ ANMA TÖRENLERİNE KATILDI !

Türkiye’nin Brüksel Büyükelçisi Hakan Olcay, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da ANZAK Günü anma törenlerine katılarak şehitler abidesine Türkiye Cumhuriyeti adına çelenk bıraktı.

Avustralya ve Yeni Zelanda Büyükelçilikleri tarafından Belçika makamlarıyla birlikte 25 Nisan 2016 günü düzenlenen anma törenlerine katılan Büyükelçi Hakan Olcay, bu çerçevede, Flaman Bölgesinde yer alan Ieper kentine gelerek Belediye binasını ziyaret etti.

Ieper Belediye Binası önünde Belediye Başkanı Jan Durnez ve Belediye yetkilileri tarafından karşılamayı müteakip katılımcılarla birlikte bando eşliğinde Şehitler Abidesi’nin bulunduğu Menin Kapısına yapılan yürüyüşe katılan Büyükelçi Olcay, Anzak günü askeri anma töreninde yerini alarak konuşmalar ve saygı duruşunun ardından burada Avustralya ve Yeni Zelanda Büyükelçileriyle birlikte anıta Türkiye Cumhuriyeti adına bir çelenk koydu.

Tören daha sonra Belçika Savaş Anıtında düzenlenen askeri anma merasimiyle devam etti. Belçika’daki bu törenlere katılmak için gelen çok sayıda Avustralya ve Yeni Zelanda vatandaşlarıda bu vesileyle Birinci Dünya Savaşında Batı Cephesinde hayatını kaybeden ecdatlarını mezarları başında anma imkanı buldular.

Bilindiği üzere, Birinci Dünya Savaşında Batı Cephesini oluşturan Ieper, savaş meydanlarının en önemlilerinden biri olarak kabul edilmektedir. Burada her yıl yapılan ve geleneksel olarak Türkiye Büyükelçisinin de davet edildiği bu törene dünyanın hemen her ülkesinden ve Belçika’nın çeşitli şehirlerinden kalabalık bir ziyaretçi topluluğu gelmektedir.

HABER FOTOĞRAFLARI
res-4

res-1

res-2

res-3

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN