• Dolar Alış / Satış: 5.881 / 5.891
  • Euro Alış / Satış: 6.526 / 6.537
  • Bugün Görüntülenme: 3154
  • Dünkü Görüntülenme: 3112
  • Toplam Görüntülenme: 6925085

Bulgaristan İçişleri Bakanı Marinov: “Sınır Kapılarının Kapasitesi İhtiyaçları Karşılamıyor”

6 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
288 defa okundu.
Bulgaristan İçişleri Bakanı Marinov: “Sınır Kapılarının Kapasitesi İhtiyaçları Karşılamıyor”

Bulgaristan İçişleri Bakanı Mladen Marinov, “tatil dönemimde sınır kapılarının kapasitesi ihtiyaçları karşılamıyor” sözlerine yer vererek, sınır geçişlerinde vatandaşların fazla beklememeleri için mümkün olan tüm önlemleri aldıklarını söyledi.

İçişleri Bakanı Mladen Marinov, alınan önlemler doğrultusunda Bulgaristan sınır kapılarında yaşanan kuyruklarla ilgili AB vatandaşlarına uygulanan sınır kontrollerini hafifletileceğini fakat sınır kapılarının kapasitesinin de ihtiyaçları karşılamadığını ancak bu sorunun komşu ülkeler Romanya ve Yunanisten ile birlikte çözülebileceğine işaret etti.

Temmuz ayında Avrupa ülkelerinden Türkiye’ye yönelik trafik yoğunluğuna dikkat çeken Bakan Marinov, “Yunan sınırında kontrollerin tek bir noktada yapılması trafiği % 50 oranında rahatlattı.Ancak Ruse’ye yakın Bulgar tarafından yapılan genişletmeye rağmen Romanya’da altyapıda hiç bir değişiklik yapılmadı” açıklamasında bulundu.

Bakan Marinov, “Temmuz ayında beklenen trafik yoğunluğundan dolayı da otobanlarda polis varlığını artırıyoruz” bilgisini açıklamalarına ekledi.

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

Us. Mode Gent

DESİNG REKLAM AFİŞİ

ADEM BABA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN