( BTDB ) GENT TÜRKSE UNİE YENİ YIL RESEPSİYONU DÜZENLEDİ ( Görüntülü )

26 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2265 defa okundu. defa okundu.
( BTDB ) GENT TÜRKSE UNİE YENİ YIL RESEPSİYONU DÜZENLEDİ ( Görüntülü )

Belçika Türk Dernekleri Birliği(BTDB) Gent’te düzenlediği yeni yıl resepsiyonuyla 2016 yılı çalışmalarına start verdi.

22 Ocak 2016 cuma günü Stadhuis, de Pacificatiezaal Botermarkt 1 9000 Gent adresinde üye dernekleri ve beraber çalıştığı kurum ve kuruluşlarla geniş kapsamlı yeni yıl resepsiyonu düzenleyen Gent Turkse Unie, 2016 yılı çalışmalarına başladı.

Sunum ve açılış konuşmasını Gent Bölge sorumlusu Şaban Gök’ün yaptığı gecede, kısa bir hoş geldiniz konuşması yapan Gök, katılımcılara teşekkür etti. Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen BTDB Genel Sekreteri Ahmet Arkan konuşmasını Türkçe olarak yaparken, aynı konuşma metnini Flemanca olarak BTDB başkan yardımcısı Hüseyin Aydınlı yaptı.

Geceye onur konuğu olarak davet edilen Kültür ve Sanattan sorumlu Gent Bld.Bşk. Yrd. Annelies Storms ise yaptığı konuşmasında, ” Sanat ve Kültür, hangi milletten olursa olsun, insanların bir araya gelmesine ve birbirini tanımasına vesile oluyor” dedi. Türkse Unie’ nin başarılı çalışmalarına değindi.

BTDB Gent bölgesi çalışanları Hatice Karakaya ve Emrah Kara, stajyerler Betül Kurtvuran ve Burçin Çalışkan’ın hazır bulunduğu resepsiyona çok sayıda katılım oldu. Belçika Türk Dernekleri Birliği Bşk. Rıfat Can’ın ablasının ölümü nedeniyle katılamadığı resepsiyonda, Can’ın selamı ve özrü bildirildi.

Sonrasında 10 yıl önce açılan BTDB’nin Gent’teki en aktif ve en çok üye potansiyeline sahip olan federasyon olması, toplumun tamamına kucak açması, 14 farklı topluluklardan oluşan üyelerinin beraber çalışması vurgulanırken,iş birliği içinde olunan OCWM, Partena ve diğer sigorta kuruluşlarına, ortak proje geliştirmede belediye ile diğer kurum ve kuruluşlara teşekkür edildi.

Ayrıca Flaman Kültür Bakanlığı’nın ve Gent belediyesi için özellikle burada bulunan federasyonlara yönelik maddi kısıntı veya tamamen ödenek kesintisi nedeniyle kontratı uzatılmayan Hakan Sönmez’e bu zamana kadarki hizmetlerinden dolayı teşekkür edildi ve gelecekteki kariyerinde başarılar dilendi.

Ardından müzik ve ikramlar ile hoş bir sohbet ortamı oluştu. BTDB bünyesinde bulunan dernek ve kurumlar birbirlerini daha iyi tanıma ve ileride ortaklaşa neler yapabileceklerini konuşma fırsatı buldular.

Saat 19:00′ de başlayan resepsiyon saat 21:00’de sona erdi.

HABER VİDEO :
HABER FOTOĞRAFLARI
RES-8

RES-9

RES-10

RES-11

RES-12

RES-13

RES-14

RES-15

RES-16

RES-17

RES-18

res-19

res-20

RES-21

RES-22

RES-1

RES-2

RES-3

RES-4

RES-5

RES-7

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN