• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1096
  • Dünkü Görüntülenme: 3150
  • Toplam Görüntülenme: 7273619

Brüksel’in en uzun karayolu tüneli yeniden açıldı

2 Eylül 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
475 defa okundu.
Brüksel’in en uzun karayolu tüneli yeniden açıldı

Başkent Brüksel’in en uzun karayolu tüneli, temel bakım çalışmaları nedeniyle iki ay kapatıldıktan sonra bugün yeniden açıldı.

BRÜKSEL – Başkent Brüksel’i E40 oto yolu ile Oostende’ye bağlayan 2.5 km uzunluğundaki Leopold II Tüneli, bu sabah saat 06.00 itibari ile yeniden açıldı. Ayrıca Brüksel iç çevre yolu boyunca biraz ilerideki Rogier Tüneli’nin her iki şeridi yeniden araç trafiğine açıldı. Fakat her iki tüneldeki bakım çalışmaları hafta içi geceleri devam edecek.

Ortalama hafta içi günde 80.000 aracın geçtiği Leopold II Tüneli, Brüksel’in giriş ve çıkışlarının yapıldığı en işlek karayolu tünellerinden biri olması hasabiyle dokuz hafta önce bakım çalışmaları nedeniyle kapatılmıştı. Leopold II Tüneli’nin yeniden açılmasına ek olarak, Rogier Tüneli’ndeki şerit kısıtlamaları da kaldırıldı.

Her iki tünel gün boyunca açık olsa da, Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe geceleri akşam 22: 00 ile 06: 00 saatleri arasında kapalı olmaya devam edecek. Leopold II tüneli Temmuz ve Ağustos 2020’de son bir kez tamamen kapanacak. Her iki tünelin gün içi tarfiğe açılması Brüksel ulaşımında büyük rahatlık sağlayacak.

Belemtürk Haber Merkezi

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

DESİNG REKLAM AFİŞİ

ADEM BABA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN