• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 3728
  • Dünkü Görüntülenme: 4654
  • Toplam Görüntülenme: 8365439

Belçika’da 2019-2020 Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

2 Eylül 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1492 defa okundu.
Belçika’da 2019-2020 Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Belçika’da iki ay süren yaz tatilinin ardından yaklaşık 1.2 milyon öğrenci ders başı yaptı.

Bir öğrenci şehri olan Gent şehrinde 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında 119 okulda 52 bin öğrenci sınıfları doldurarak okullu olurken, Belçika genelinde 3.500 okulda 160 bin öğretmen göreve başladı.

Bu sene okula ilkkez başlayan minik öğrenciler renkli görüntüler oluştururken, bazılarının heyecanlı, ürkek ve meraklı bakışları dikkat çekti. Bazı öğrenciler ise, tatil nedeniyle ayrı düştükleri sınıf arkadaşlarına tekrar kavuşmanın mutlululuğunu yaşadılar. Öğrenci velilerinin ise heyecanlı ve gururlu oldukları gözlendi.

Gent şehrinde yeni Eğitim Öğretim yılı başlamasına rağmen devam eden yol çalışmalarının bazı bölgelerde hala bitirilememiş olması ulaşımda bazı sıkıntıların yaşanmasına neden olurken, öğrenci velileri özellikle Voormuide, Dampoort, Hagelandkaai, Wiedauwkaai, Zwijnaardsesteenweg ve Palinghuizen bölgelerinde devam eden yol iyileştirme çalışmalarının bir an önce bitirilmesini arzu ediyor.

Gelecek 5 yıl boyunca yeni Belçika Eğitim Bakanı’nın kim olacağı henüz belirsizliğini korurken, Belçika Eğitim Öğretimi bir çok zorlukla karşı karşıya. Bunlardan en önemlisi bu yıl ve sonraki her yıl için 6.000 öğretmene ihtiyaç olduğudur. Eğitimde aktif olan tecrübeli öğretmenlerin meslekte kalmaları ve devam etmeleri için, kariyerlerini cazip hale getirmek gerekiyor. Ayrıca Flaman okullarında modernizasyon büyük sorun olarak gözüküyor. Yeni kurulacak Flaman hükümetinin okullarda başörtüsü yasağı konusunda anlaşma sağlamaları müslüman ailelerin tedirgin olduğu konular arasında duruyor.

Belçika’da, 2019-2020 Yeni Eğitim Öğretim yılında diploma almadan okullarını bırakan öğrenci sayısının azaltılması da hedefleniyor. İlk adım olarak öğrencilerin doğru seçim yaparak hangi okula başlaması konusunda uzman eğitimcilerden destek alacaklar.

Belemtürk olarak Yeni Eğitim Öğretim yılında öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dileriz.

Belemtürk Haber Merkezi

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN