• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 3764
  • Dünkü Görüntülenme: 3354
  • Toplam Görüntülenme: 7383967

Brüksel’de kötü muamele şikayetiyle 70 hayvan koruma altına alındı

20 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
297 defa okundu.
Brüksel’de kötü muamele şikayetiyle 70 hayvan koruma altına alındı

Belçika medyasında yer alan habere göre, Brüksel Çevre Ajansı geçen yıl 189 hayvana kötü muamele şikayeti aldı.

Bu şikayetler üzerine, Brüksel Çevre Ajansı’nın tespit ettiği 30 vakada toplam 70 hayvan koruma altına alındı. Bu hayvanların nerede yaşayacakları konusunda kesin bir karar verilinceye kadar bir barınağa yerleştirildiği açıklandı.

Hayvan haklarından sorumlu Brüksel Çevre Ajansı, hasta yada kötü muamele gören yada yetersiz beslenen 30 köpek, 17 kuş, 1 maymun, 5 boğa, 1 inek, 6 balık, ve 1 tilkinin koruma altına alındığını bildirdi.

Konuyla ilgili Bernard Clerfayt, “hayvanlara kötü muamele yapıldığı şikayet sayısının artması, dikkat edilmesi gereken bir konudur. Fakat, bu durum hayvanların tutulduğu koşulların nasıl olması gerektiği konusunda insanlar bilinçlendikçe şikayet başvurularının arttığı anlamına da geliyor.” açıklamasında bulundu.

Bu hafta Leuven mahkemesi bir kadını, evinde tuttuğu 35 kediyle ilgili hayvan zulmünden suçlu buldu ve ömür boyu hayvan bakımı yapmasına yasak getirildi.

Kedilerin hijyenik olmayan koşullarda yaşadıkları, ayrıca kedilerin kulak ve diş enfeksiyonu gibi tıbbi bakımlarının yapılmadığı, yetersiz ve uygun olmayan yiyeceklerle beslendiği için zayıf düştükleri tespit edildi.

Şuçlu bulunan kadına ömür boyu yasağın yanı sıra, 800 euro para cezası verildiği bildirildi.

REKLAM ALANI

Fatma Betül Gürbulak

SİM PİZZA GENT

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN