• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 212
  • Dünkü Görüntülenme: 3764
  • Toplam Görüntülenme: 7384149

Belçika’da her 4 kişiden biri işyeriyle ilgili kabuslar yaşıyor

20 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
386 defa okundu.
Belçika’da her 4 kişiden biri işyeriyle ilgili kabuslar yaşıyor

Belçika Cihan Çöl (Belemtürk) İş web sitesi StepStone tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Belçika’da çalışanların yaklaşık her birinde düzenli olarak işyeri hakkında kabuslar yaşıyor.

StepStone, Ekim 2019’da 5.700’den fazla Belçikalı arasında, çalışanların refahı için farkındalığı desteklemeyi ve artırmayı amaçlayan bir çalışma gerçekleştirdi. Veriler, Belçikalı çalışanların % 23’ünün patronları hakkında kabuslar gördüğünü ve % 16’sının yöneticileriyle kötü bir ilişki nedeniyle zihinsel sağlıkları için yardım aradığını  gösterdi.

Bununla birlikte, Fransızca konuşan işçiler ile Hollandaca konuşan işçilerin patronlarıyla olan ilişkileri arasında gözle görülür farklılıklar olduğu görülüyor. Genel olarak, Fransızca konuşanların  % 29 ‘u, üstlerine güvendiklerini söylerken, Hollandaca konuşanların ise  % 27’si  üstlerine güvendiklerini belirtmişlerdir.

Hollandaca konuşanların % 6’sı yöneticileriyle arkadaş olduklarını  söylerken, iş sorunlarınızı yöneticilere anlatabilecek cesaretiniz var mı? sorusuna Fransızca konuşan işçilerin % 70 oranında, Hollandaca konuşan işçilerin ise  % 52 oranında evet cevabı verdikleri belirlendi.

Kişisel sorunlara ilişkin olarak, Hollandaca konuşanların % 21’i, Fransızca konuşanların % 32’si  yöneticileriyle konuşmaktan korkmayacaklarını belirtti.

Ortaya çıkan farklılıkların neden bu kadar fark edilebilir olduğuna dair net bir gösterge olmamasına ragmen, Hollandaca konuşan işçilerin sıkı bir yaşamı tercih etmesi yada  iş kültürülde bir farkın olabileceği varsayılmaktadır.

REKLAM ALANI

Fatma Betül Gürbulak

SİM PİZZA GENT

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN