• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 4462
  • Dünkü Görüntülenme: 6456
  • Toplam Görüntülenme: 8690079

Brugge Avrupa Koleji 22 öğrencinin korona testinin pozitif çıkması üzerine karantinaya alındı

22 Eylül 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
312 defa okundu.
Brugge  Avrupa Koleji  22 öğrencinin korona testinin pozitif çıkması üzerine karantinaya alındı

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Burugge şehrindeki Avrupa Koleji okulunda 22 öğrencinin koronavirüs test sonuçlarının pozitif çıkmasının ardından karantinaya alındı.

350 Öğrencinin eğitim gördüğü okulun karantinaya alınması sonrası 7 öğrenci yurduna yerleştirilen öğrencilere uzaktan eğitim verilecek ve öğrencilere sadece alışveriş için odalarından çıkmalarına izin verilecek. Brugge polisi, öğrencilerin karantina kurallarına uyup uymadıklarından emin olmak için öğrencileri yakından takip edecek.

Brugge Belediye Başkanı Dirk De fauw, “Bu lokalize salgını nasıl kontrol altına alabileceğimizi hemen yerel kriz yönetimimizle ele aldık. Öğrencilerin ve Brugge’deki herkesin refahı için, Avrupa Koleji’ndeki öğrencileri sorumluluk almaya ve 14 günlük karantinayı sürdürmeye çağırıyorum. Kurallara uymayanlara kesinlikle müsamaha gösterilmeyecek ve 250 Euro para cezası kesilecek ”ifadelerinde bulundu.

Avrupa Koleji Rektörü Federica Mogherini, VRT’ye “Güvenlik yalnızca öğrenciler ve personel için değil, tüm Brugge sakinleri için önceliktir. Virüsün yayılmasını engellemek, tüm temasları izlemek ve tüm öğrencilerin hemen test edilmesini sağlamak için gerekli tüm tedbirleri aldık. Şehir yetkilileriyle yakın çalışıyoruz. Belediye başkanına, iyi işbirliği ve belediye meclisinin hizmetleri için özellikle müteşekkirim. Öğrencilerimizin bu zor koşullarda sorumluluk alacaklarına ve kaldıkları şehre saygı göstereceklerine inanıyorum ”dedi.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN