Biri koronadan ölen 2 Türk’ün cenazeleri karıştı.

5 Şubat 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1130 defa okundu. defa okundu.
Biri koronadan ölen 2 Türk’ün cenazeleri karıştı.

Almanya’da bir hafta önce Covid-19 tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Trabzonlu Mustafa Özdemir (70) ile yine aynı ülkede, neden vefat ettiği öğrenilemeyen Elazığlı Mehmet Zeki Yıldırım’ın cenazeleri, yurt dışındaki işlemlerinin ardından uçakla Türkiye’ye gönderildi.

Koronavirüsten vefat eden 70 yaşındaki Trabzonlu Mustafa Özdemir’in cenazesinin başka aileye verildiği ortaya çıkınca aile karantinaya alındı. Trabzon’da toprağa verilen Mehmet Zeki Yıldırım’ın cenazesi, mezar yeniden kazılıp çıkarılarak memleketi Elazığ’a gönderildi. Elazığ’da teşhis için morga giden Yıldırım’ın yakınları ise, Mustafa Özdemir, Covid-19 nedeniyle öldüğü için karantinaya alındı.

Özdemir’in yakınları Trabzon Havalimanı’nda teslim aldıkları cenazeyi, salgın önlemleri eşliğinde Akçaabat ilçesi Akçaköy Mahallesi’nde toprağa verdi.

Elazığlı Yıldırım’ın yakınları ise cenazeyi teşhis etmek için morga gitti. Cenazenin Yıldırım’a ait olmadığı anlaşıldı. Yıldırım’ın cenazesinin Trabzon’da toprağa verildiği, Mustafa Özdemir’in cenazesinin Elazığ’a getirildiği tespit edildi.

Morga teşhis için giden Yıldırım’ın yakınları, Özdemir corona virüsü nedeniyle yaşamını yitirdiği için karantinaya alındı.

Akçaabat ilçesindeki mezar yeniden kazılıp, Yıldırım’ın cenazesi çıkarılarak Elazığ’a yollandı.

Trabzon’a gönderilen Özdemir’in cenazesi Akçaabat’ta toprağa verildi.

Haber – Foto: DHA

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN