4’ü Türk 6 kişiyi öldüren kundakçıya 25 yıl hapis cezası

5 Şubat 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
718 defa okundu. defa okundu.
4’ü Türk 6 kişiyi öldüren kundakçıya 25 yıl hapis cezası

Fransa’nın Mulhouse kentinde 2017’de 4’ü Türk 6 kişinin hayatını kaybettiği kundaklamanın faili olan Fransız Aurelien Roellinger, 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Fransa’nın Muhouse kentinde bulunan Bourtzwiller bölgesinde Ekim 2017’de bir binanın kundaklanması sonucu 4’ü Türk olmak üzere 6 kişi hayatını kaybetmişti. Binada kasıtlı olarak yangın çıkardığı belirlenen Aurelien Roellinger’in hakkında 3,5 yıl süren davada karar çıktı. Haut-Rhin Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Roellinger’e 25 yıl hapis cezası verildi.

Yangında 5 ve 7 yaşlarındaki iki çocuğunu kaybeden Oğuzhan Aksu yaptığı açıklamada, “Bu karar bizim için asla yeterli değil ama bizi yine de rahatlattı. Bir gün dışarıda çıkacağınızı biliyoruz, bu yüzden bu kararın yeterli olmadığını düşünüyoruz. Ama maalesef yasa böyle, yine de oldukça rahatladık” ifadelerini kullandı.

Yangın, dört katlı bir binanın bodrum katında başlamıştı. 31 yaşındaki Roellinger, sarhoşken bir bebek arabasındaki broşürleri kasıtlı olarak ateşe verdiğini itiraf etmişti. Roellinger, bir ayrılık yaşadığını ve işini kaybettiğini anlatırken, “Delirmiştim” ifadelerini kullanmıştı

haber7com

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN