• Bugün Görüntülenme: 3193
  • Dünkü Görüntülenme: 4094
  • Toplam Görüntülenme: 10160407

Beyin kanaması geçiren tır şöförü ambulans uçakla Türkiye’ye getirildi

8 Ekim 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
580 defa okundu. defa okundu.
Beyin kanaması geçiren tır şöförü ambulans uçakla Türkiye’ye getirildi

Almanya’nın Bremen kentinde yaklaşık 3 ay önce beyin kanaması geçirerek felç olan Türk Tır şöförü Ahmet Gürel, tedavi gördüğü Bremen Klinikum-Mitte hastanesinden alınarak, ambulasla Bremen Havaliamanı’na getirildi.

Beyin kanaması nedeniyle 3 aydır tedavi gördüğü hastanede 180 bin euro fatura kesilen Türk tır şöförü Ahmet Gürel, tadavi sürecinin Türkiye’de devam etmesi için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen ambulans uçakla İstanbul’a nakledildi.

Türkiye’den Almanya’nın Bremen şehrindeki sebze ve meyve haline fındık taşıyan 61 yaşındaki Tır şöförü, dönüş için tırın dolmasını beklediği sırada rahatsızlanarak kaldırıldığı Bremen Klinikum-Mitte hastanesinde beyin kanaması teşhisi kondu.

Mersinli tır şöförü Ahmet Gürel’in durumunu Hannover Başkonsolosluğu’na bildiren yeğeni Fazlı Göksu, Gürel’in tedavisinin Türkiye’de devam edilmesini istedi. Gürel, Başkonsolosluğun yardım ve desteği ile T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen özel ambulans uçakla İstanbul’a taşındı.

İstanbul’da ilk tedavisinin ardından memleketi olan Mersin’e götürülecek olan Tır şöförü Gürel’in 180 bin euroluk hastane masrafının Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ödendiği bildirildi.

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN