• Dolar Alış / Satış: 5.87 / 5.881
  • Euro Alış / Satış: 6.585 / 6.596
  • Bugün Görüntülenme: 543
  • Dünkü Görüntülenme: 2341
  • Toplam Görüntülenme: 6037450

Belemtürk’ün Gurbetçi Yazarı Zekiye Doğan “Türkiye’de Kitap Alıp Okuyan Yok”

22 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
263 defa okundu.
Belemtürk’ün Gurbetçi Yazarı Zekiye Doğan “Türkiye’de Kitap Alıp Okuyan Yok”

Sevgili okurlarım merhaba, 02 Mart 2019 tarihinde Isparta Gökkubbe Kongre ve Fuar Merkezinde fuara katıldım. Güller diyarı Isparta’ya yakışan görkemli bir mekandı ve davetli yayın evleri adına dizaynı için epey emek harcanmıştı. “Türkiye’de kitap alıp okuyan yok” diyenlere inat belediye başkanımız Yusuf Ziya Günaydın ve Valimiz Ömer Seymenoğlu fuardaydı!..

Valimize ve başkanımıza kitabımı imzalayıp taktim ettim. Başkanımız imzalı kitabımı aldı. Valimiz Seymenoğlu: “Kitabınızı burada almayacağım zahmet olmazsa makamıma getirin.” Dedi.

Zamanında böyle bir şansa sahip değildik. Fuarda halkla ve yazarlarla iç içe Vali görme imkanımızda hiç olmadı. Dolasıyla çok duygulandım: “Söz Sayın Valim kitaplarımı makamınıza getireceğim.” Dedim.

Isparta Valimiz Ömer Seymenoğlu, 20 Mayıs 1965 yılında Trabzon Sürmene’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sürmene’de tamamladıktan sonra 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. “Yeni Kamu Yönetimi Anlayışı ve İl Özel İdarelerine Yansımaları” konulu teziyle yüksek lisans yaptı. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü yayınları arasında “Türk Kamu Yönetiminde Teftiş ve İç Denetim” adıyla 2013 yılında yayımlanan kitabın yazarları arasında. 1 yıl süreyle İngiltere’de 6 ay süreyle Amerika Birleşik Devletlerinde yabancı dil, işletme ve yüksek yöneticilik konularında eğitim aldı!..

27 Haziran 1988 yılında Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği hizmetine başladı. Gaziantep Kaymakam Adayı, Sürmene ilçesi Kaymakam Refiki, Çerkeş ve Ardeşen ilçeleri Kaymakam Vekili, Çeltikçi, Kangal, Çıldır ve Fındıklı İlçeleri Kaymakamı olarak görev yaptı. 18 Mayıs 2000’de Mülkiye Müfettişliğine, 22 Aralık 2000’de Mülkiye Başmüfettişliğine atandı. 14 Nisan 2015’de Mülkiye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. 10 Eylül 2016’da Başkan Vekili olarak görev yapmaktayken 20 Haziran 2017’de Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanı olarak atandı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan tarafından Isparta Valiliğine atanan Valimiz makamına geldiğimde ayağa kalkıp yanıma kadar gelerek selamlaştı. Mütevazi insancıl tavırlarıyla oturmam için yer gösterdi!..

Ekeceğiniz tarlaya dikeceğiniz fidana mevsiminde gübre vermezseniz verim alma şansınız sıfırdır. Güller diyarı Isparta’da Sayın Valimiz halka kapılarını açarak diktiğimiz fidanların vatana bayrağa devlete ve millete yararlı olmaları için organik gübre veriyordu. Eskiden Hollanda’da Türk konsolosluğunda kuyrukta sıra bekleme zamanının çoktan gerilerde kaldığı gibi devletin üst düzey görevlilerine artık ulaşabilme imkanımız vardı. Özel

kalemden öğrendiğim kadarıyla Valimiz Antalya’dan geleceğimi bilmiyordu. Dolasıyla Isparta’da yaşadığımı sanıp kitaplarımı makamında kabul etmek istemişti. Valimizle konuşmamızdan sonra Isparta güllerinden yapılmış özel bir hediye paketi armağan edilerek uğurlandım!..

Uğrunda nice şehitler verdiğimiz anavatanımıza layıkıyla görevlerini yapan devlet görevlilerimize halkımız adına yürekten sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 14 Mart 2019 Perşembe gün Isparta Valimiz Ömer Seymenoğlu’na verdiğim sözü yerine getirdim ve kitaplarımı kendisine makamında sundum. Isparta Gökkubbe Kongre ve Fuar Merkezi’ne bizzat gelerek kitap okumanın önemini gösteren örnek Valimizi makamında ziyaret etmek benim için onurdu!..

Bir zamanlar “Gurbette Yabancı Memlekette Almancı” tabirini artık gerilerde bıraktığımız anavatanımda Ömer Seymenoğlu Valimiz kadar mütevazi insancıl kitapsever Valilerimizin çoğalmasını temenni ediyorum. Dinimiz bize “Oku” diyor. Çocukluğumdan itibaren yaşamış olduğum 17 milyonluk Hollanda’da her Hollandalı Flemençe’nin yanı sıra en az dört yabancı dil biliyor. Okuyarak tüm dünya dillerine hakim olup uçsuz bucaksız okyanusta boğulmaktan, devletimizden çok daha güçlü bazı devletlere yem olmaktan, birbirimize sıkı sıkı sarılarak birlikte kurtulacağız ve birlikte hak ettiğimiz en üst seviyeye ulaşacağız!..

Sevgi ve saygılarımla Zekiye Doğan

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN