• Dolar Alış / Satış: 5.632 / 5.642
  • Euro Alış / Satış: 6.334 / 6.345
  • Bugün Görüntülenme: 197
  • Dünkü Görüntülenme: 2847
  • Toplam Görüntülenme: 6115483

Belemtürk’ün Eğitimci Yazarı Murat Kolcu’nun Yeni Yazı Dizisi ”Siyaset Sahnesi “

14 Aralık 2018
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
724 defa okundu.
Belemtürk’ün Eğitimci Yazarı Murat Kolcu’nun Yeni Yazı Dizisi ”Siyaset Sahnesi “

Gent ve kendi deyimiyle yeni Gentlileri temsil makamında, toplumun her kesimini kucaklamış, insanları dinleme erdemini göstermiş dokuz senelik çalışma sonrasında elde ettiği tecrübe ve bilgilerle topluma daha faydalı olabilecek birisinin siyaset arenasından ayrılması, köprülerin kurulması, kaynaşma ve yapılacak olan hizmetler adına bir kayıp telakki ediyorum. Sadece bizim açımızdan değil yıllar boyu uyumdan, diyalogdan, birbirimizi anlamadan dem vuranlar içinde bir kayıptır.

Onun o makamda olması bizlerin burada yaşadığının, var olduğunun ve kabul gördüğünün bir göstergesiydi. Buradaki 55 senelik kısa, bir o kadar da uzun olan tarihimizde insanlarımızın yapabildiği parmakla gösterilebilecek başarılarından birisiydi.

İki defa encümen olarak seçildi. Personel politikaları, enformatik, idari işlerde kolaylık ve kalite güvencesi ilk görevi, son görevi ise toplum refahı, eşit haklar, sağlık ve spordan sorumlu encümenlikti. Geniş ve zorlu bir parkuru böylelikle bitirmiş oldu.

Merak edenler için yaptığı bazı çalışmaları:

Ev kiralama konusunda yapılan ayrımcılığı gidermek için çeşitli uygulamalar, yabancılara ait dernek faliyetlerini güçlendirme, Gent Belediyesinin eleman seçim prosedürlerinin eşit bir şekilde uygulanabilmesi ve yabancıların daha başarılı olmalarını güçlendirmek amacıyla Gent Üniversitesine kontrol görevi verilmesi, özürlülere yönelik G-sporunun güçlü bir şekilde desteklenmesi, yabancıların yoğun yaşadığı yerlere Gent Belediyesine ait semt iş fuarlarını kurdurarak ikamet edenlerin hemen aday olmasının sağlanması gibi güzel çalιşmalar…

Ayrıldığına sevinenler, iyi oldu da gitti diyenler olabilir. Düşünce yapısını, savunduğu değerleri, ilkeleri ya da köyünü sevmeyenler de vardır. Kimse kimseyi sevmek zorunda değildir. Ama hakkaniyetli olmak ve yapılan işleri görmek adil insanların sıfatıdır. İnsanlar hata yapar, düşer kalkar, hatalarından öğrenir ve ders çıkartır. Bu insanlığın getirisidir. İnsanları memnun etmek zordur. Demirden leblebi çiğnemek gibidir.

Bundan sonra neler olur? Siyasetçilerimiz yakalanmış olan bu başarıyı, makamı tekrar elde edebilirler mi? Edebileceklerinden eminim. Kaliteli, kendini ve toplumun sorunlarını ve isteklerini bilen ve çözüm yolları üretebilen, özellikle toplumun her kesimiyle sürekli istişare edebilen, işlenmeyi bekleyen elmaslar misali değerli şahsiyetlerimiz var.

Temsil makamında olan seçilmiş yeni siyasetçilerimizi, insanlar arası iletişimi güçlendirme, barışı, huzuru, anlayışı sağlamaları yolunda atacakları adımlar için şimdiden kutluyor ve tebrik ediyorum.

Ayrıca Resul beye seçmiş olduğu bundan sonraki hayatında başarılar diliyor ve kendisini tekrar siyaset sahnesinde görmek istediğimi de belirtmek istiyorum.

Sağlıcakla kalın

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • Gent sehrinin üc te birisi yabanci kökenli oldugu halde, maalesef hicbir "demokratik parti" ne yabanci kökenli yönetici nede siyasetci cikardi. Burdan su anlasiliyor: Biz yeni Gentliler birlik olamiyoruz....
    14 Aralık 2018 14:02

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN