• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1756
  • Dünkü Görüntülenme: 4032
  • Toplam Görüntülenme: 7624693

Belçika’nın Liege şehrinde 3 kişiyi öldüren saldırganın bir gün önce başka birini öldürdüğü ortaya çıktı!

30 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2669 defa okundu.
Belçika’nın Liege şehrinde  3 kişiyi öldüren saldırganın bir gün önce başka birini öldürdüğü ortaya çıktı!

Belçika’nın Liege şehrinde dün yaşanan kanlı çatışmada 3 kişiyi öldüren saldırganın bir gün önce de başka birini öldürdüğü anlaşıldı.

Het Laatste Nieuws’da yayınlanan habere göre, Belçika’nın Liege şehrinde dün yaşanan kanlı çatışmada 3 kişiyi öldüren saldırganın pazartesi akşamı mart ayında tahliye olan hapishane arkadaşı Michael Wilmet’i başından tek kurşunla vurarak öldürdüğü ortaya çıktı.

Belçika İçişleri Bakanı Jan Jambon, dün Belçika’nın Liege şehrinde yaşanan çatışmada 2 polisi ve bir vatandaşı öldüren zanlının bir gün önce de başka birini öldürdüğünü doğruladı. Bakan Jambon, saldırganın cezaevinden serbest bırakılması da dahil olmak üzere olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Tutuklu bulunduğu cezaevinden izinli olarak çıkan saldırgan dün sabah 10:30 sularında, Liege şehir merkezinde Cafe des Augustins bölgesinde gerçekleşen olayda, 2 polis memurunu ve olay yerinden aracıyla geçen bir vatandaşı öldürmüş, 2 polisi de yaralamıştı.

Daha sonra bir okulda temizlikçi olarak çalışan bir kadını rehin alan saldırgan, olay yerine kısa sürede gelen Belçika Federal Polisinin düzenlediği operasyonla ölü olarak etkisiz hale getirilmişti. Saldırganın bir gün önce pazartesi akşamı mart ayında tahliye olan hapishane arkadaşı Michael Wilmet’i öldürdüğünün ortaya çıkması Belçika’da büyük şaşkınlık yarattı.

Belçika İçişleri Bakanı Jambon, saldırganın cezaevinden serbest bırakılması da dahil olmak üzere, olayla ilgili geniş çaplı soruşturmanın devam ettiğini, araştırma ve soruşturmanın tamamlanmasından sonra bilgilerin basınla paylaşılacağını açıkladı.

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN