• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 156
  • Dünkü Görüntülenme: 3764
  • Toplam Görüntülenme: 7384093

Belçika’nın en büyük ilaç firması 720 kişiyi işten çıkaracağını açıkladı

5 Şubat 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
295 defa okundu.
Belçika’nın en büyük ilaç firması 720 kişiyi işten çıkaracağını açıkladı

Belçika Cihan Çöl (Belemtürk) Belçika’nın en büyük ilaç firması GlaxoSmithKline (GSK) ilaç firması Namur, Rixensart ve Wavre merkezli 720 kişiyi işten çıkaracağını açıkladı.

Bugün, Belçika’nın Valon Bölgesine bağlı Brabant ilinde yönetim kurulu toplantısı sonrası yapılan açıklamada, öncelikli olarak 215 geçici sözleşmeli işçi olmak üzere toplamda 720 kişinin işten çıkarılacağı duyuruldu.

Üç aşı ünitesinde 9.000 işçi çalıştıran Belçika’nın en büyük ilaç firmasının 720 işçiyi çıkarma kararı, çalışanlar arasında büyük üzüntü ve endişeye neden oldu.

GlaxoSmithKline ilaç firması aldığı bu karar sonrası biyolojik terapi, genetik ve yeni teknolojiler alanında Ar-Ge’ye odaklanacağını açıkladı.

Belçika’nın en büyük ilaç firması, her gün 160 ülkeye iki milyondan fazla aşı sağlıyor. Şirket, bebekler gençler ve yetişkinler için 30’dan fazla aşıdan oluşan bir portföyüne ve geliştirilmekte olan 16 portföyüne sahiptir. Mevcut portföy, diğerleri arasında grip, hepatit B, çocuk felci ve MMR aşısına karşı aşılar içermektedir.

Yarın ilaç firması ile Valon ekonomi bakanı Willy Borsus arasında 720 işçinin çıkarılma kararıyla ilgili olarak bir görüşme yapılacağı bildirildi.

REKLAM ALANI

Fatma Betül Gürbulak

SİM PİZZA GENT

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN