• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 186
  • Dünkü Görüntülenme: 3764
  • Toplam Görüntülenme: 7384123

Avrupa’da yaşayan Türkler, Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan vekile dava açıyor

5 Şubat 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
232 defa okundu.
Avrupa’da yaşayan Türkler, Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan vekile dava açıyor

Avrupa Parlamentosunda Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan vekil Ioannis Lagos hakkında Avrupa’da yaşayan Türkler, “Türk bayrağını alenen aşağılama” nedeniyle suç duyurusunda bulunacak.

Avrupa’da yaşayan Türkler, AP’de Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan vekil Ioannis Lagos hakkında dava açacak. Uluslararası Demokratlar Birliği’nin (UID) Viyana Başkan Yardımcısı Mustafa Yıldız, “Brüksel ve Viyana’da bireysel olarak suç duyurusunda bulunan arkadaşlarımız var. UID olarak diğer bölgelerde teşkilatlarımız suç duyusunda bulunacak” dedi.

Avrupa Parlamentosunda Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan vekil Ioannis Lagos hakkında Avrupa’da yaşayan Türkler, “Türk bayrağını alenen aşağılama” nedeniyle suç duyurusunda bulunacak. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün Lagos ile ilgili Avrupa’daki vatandaşlara yaptığı çağrı karşılık buldu. Brüksel’deki AP oturumunda Türk bayrağına saldıran ırkçı Yunan vekil loannis Lagos hakkında Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) harekete geçti.

230 BİN TÜRK ADINA ŞİKAYETTE BULUNACAĞIZ

Belçika’daki halk istediği için kendilerinin de bir şemsiye olarak suç duyurusunda bulunacaklarını belirten Belçika UID Başkanı Basir Hamarat, “Belçika’da yaşayan 230 bin Türk’ün adıyla UID olarak şikayette bulunuyoruz. Türkiye devletinin Avrupa’da değerini düşürmek için yapılan bir provakasyon. Bu provakasyon içinde suç duyurusunda bulunacağız. Kutsal olan, değerli olan Türk bayrağımızın yırtılması, buradaki halk için acıların en büyüğü ve kabul edilemez”dedi.

REKLAM ALANI

Fatma Betül Gürbulak

SİM PİZZA GENT

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN