• Bugün Görüntülenme: 1384
  • Dünkü Görüntülenme: 3064
  • Toplam Görüntülenme: 10059739

Belçika’nın başkenti Brüksel, Avrupa Covid-19 riks haritasında kırmızıya boyandı.

23 Temmuz 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1097 defa okundu. defa okundu.
Belçika’nın başkenti Brüksel, Avrupa Covid-19 riks haritasında kırmızıya boyandı.

Belemtürk Haber Merkezi – Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC), artan koronavirüs vakaları nedeniyle önümüzdeki Pazartesi gününden itibaren Avrupa Covid-19 riks haritasında başkent Brüksel’in kırmızı, diğer şehirlerin turuncu renk olarak güncelleneceğini açıkladı.

Belçikalı Virolog Steven Van Gucht, “bu durumun Kovid-19 önlemlerinde bir değişiklik getirmesi beklenmiyor. Fakat, diğer ülkelerin Belçika’ya karşı önlem alıp almayacaklarını bilmek çok zor. Çünkü her ülkenin kendine özgü önlemleri var. Ülkelerin, şehirlerin durumuna göre değil, ülkenin genel durumuna göre başka ülkeleri kırmızı bölge ilan ettiğini göz önünde bulundurursak, bu ülkelerin Belçikayı kırmızı listeye alma ihtimali olası görünüyor” dedi.

Steven Van Gucht, Brükselde ikamet eden ve yurtdışına gidip gidemeyeceğini merak eden vatandaşlara, aşı olmalarını tavsiye ederek, ” Ülkeler, 2 doz aşı olan kişileri bir çok Kovid-19 önlemlerinden muaf tutuyor. Başkent Brüksel’in Avrupa riks haritasında kırmızı renge boyanması, şehrin turizm sektöründe daha çok zor günler geçireceğini gösteriyor” ifadelerine yer verdi.

Haber : Abdulkadir Çetin

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN