• Bugün Görüntülenme: 1335
  • Dünkü Görüntülenme: 3064
  • Toplam Görüntülenme: 10059690

Belçika Kraliyet Meteoroloji Enstitüsü (KMI), tekrar uyardı!

23 Temmuz 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1419 defa okundu. defa okundu.
Belçika Kraliyet Meteoroloji Enstitüsü  (KMI), tekrar uyardı!

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika Kraliyet Meteoroloji Enstitüsü (KMI), bir açıklama yaparak, geçen hafta yaşanan şiddetli fırtına ve sel baskınlarının ardından yaşanan güzel havanın yerini tekrar fırtına ve şiddetli yağışa bırakacağı konusunda uyarı yayınladı.

Belçika İçişleri Bakanı Annelies Verlinde’nin deyimiyle, geçen hafta ülke tarihinin en büyük doğal afeti yaşandı ve en az 37 kişi hayatını kaybederken 18 kişi halen bulunamadı. Ayrıca Pepinster ve Verviers şehirlerinde 12.000 kişi evlerini terk etmek zorunda kaldılar.

Belçika Kraliyet Meteoroloji Enstitüsü KMI’de görevli Meteorolog David Dehenauw’in yaptığı açıklamalara göre, Cumartesi günü yer yer ufak çaplı fırtınalar ve aralıklarla yağmur yağacak fakat, Pazar gününden itibaren fırtına ve şiddetli yağış bekleniyor. Özellikle, yağışınların ülkenin doğusunda etkili olması bekleniyor.

Meteoroloog David Dehenauw, geçen haftaki afet kadar ciddi olmasada, sel suları henüz tamamen çekilmemişken tekrar yoğun yağışların gelecek olması bazı yerlerde sel baskınlarına sebep olabileceğini söyledi.

David Dehenauw, “Aarschot şehri sınırları içinde yer alan Demer nehri ve havzaları olmak üzere, Zichem ve Testelt ilçelerinde su seviyesi halen yüksekliğini koruduğu için buralarda yeniden sel baskınları olasılığı olabir” ifadelerine yer verdi.

Aynı şekilde Limburg’un bazı bölgelerinde de su seviyesi çok yavaş düşüyor fakat şimdilik sıkıntı arz etmiyor.Durumu sıkı takip ediyoruz” diyen Dehenauw, afet bölgesinde bulunan insanlara hava durumunu ve yetkililer tarafından yapılan tüm uyarıları takip etmelerini tavsiye etti.

Haber : Abdulkadir Çetin

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN