• Bugün Görüntülenme: 1204
  • Dünkü Görüntülenme: 3376
  • Toplam Görüntülenme: 10326600

Belçika’da yeni koronavirüs önlemleri bugün yürürlüğe girdi.

20 Kasım 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1447 defa okundu. defa okundu.
Belçika’da yeni koronavirüs önlemleri bugün yürürlüğe girdi.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika Danışma Komitesi’nin Çarşamba günü üzerinde anlaşmaya vardığı yeni koronavirüs önlemlerini yasalaştıran Bakanlar Kurulu Kararı yayımlandı.

Alınan yeni koronavirüs önlemleri Cumartesi sabahı saat 07.00’den (20 Kasım 2021 Cumartesi) itibaren yürülüğe girdi. Yürürliğe giren kararlar 28 Ocak 2022’ye kadar geçerli olacak.

Bugünden itibaren, kapalı kamusal alanlarda maske takmak artık zorunlu hale geldi. Toplu taşımada, sağlık merkezlerinde, hem açık hem de kapalı etkinliklerde, mağazalarda ve alışveriş merkezlerinde, kamuya açık binalarda ve halka açık işyerlerinde, kütüphanelerde, spor salonlarında ve ibadethanelerde maske takmak zorunlu olacak.

Ayrıca, kafe, bar ve restoranlarda güvenli Covid Safe Ticket (CST) göstermek zorundasınız. Masada otururken maske takmak zorunlu değildir. Fakat, oturduğunuz masadan her ne sebeple olursa olsun kalkarsanız, mutlaka maske takmak zorundasınız.

Diskoteklerde, gece kulüplerinde, eğlence merkezlerinde ve düğünlerde Covid Güvenli Biletinizi göstermeniz yada girişte kendi kendinize test yapmanız gerekmektedir. Dans ederken yada oynarken maske takmak zorundasınız.

Çocukların maske takma zorululuğu 12 yaşdan 10 yaşa indirilmiştir. Ülkede 12 Aralık tarihine kadar haftanın 4 günü evden çalışma zorunlu hale getirildi. Son olarak, Nisan 2022’ye kadar herkese Moderna ve Pfizer üçüncü doz hatırlatma aşısı yapılacak. Aşılama önce 65 yaş ve üstü ve sağlık personeline yapılacak.

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN