• Bugün Görüntülenme: 1168
  • Dünkü Görüntülenme: 3376
  • Toplam Görüntülenme: 10326564

Hollanda’nın Rotterdam şehrinde aşı karşıtları polisle çatıştı. Ortalık savaş alanına döndü.

20 Kasım 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
585 defa okundu. defa okundu.
Hollanda’nın Rotterdam şehrinde aşı karşıtları polisle çatıştı. Ortalık savaş alanına döndü.

Belemtürk Haber Merkezi – Hollanda’nın Rotterdam şehir merkezinde akşam saatlerinde toplanan aşı karşıtları, hükümetin önerdiği 2G politikasını protesto etmek için izinsiz olarak gösteri düzenledi.

Hollanda medyasında yer alan habere göre, sosyal medya üzerinden organize olan göstericilerin eylemleri akşam 23.30’a kadar devam etti. Yüzlerce gösterici, ortalığı savaş alanına çevirdi. Göstericiler, polis ve kamu hizmetine ait binaları ateşe vererek polisle çatıştı. Polis, zaman zaman havaya uyarı ateşi açarak olayları durdurmaya çalıştı. Çıkan olaylar nedeniyle tren seferleri güvenlik nedeniyle durduruldu.

Hollanda polisi saat 23.15 sıralarında güvenliği zorlukla sağlayabildi. Rotterdam şehir merkezi, Rotterdam Central ve Rotterdam Blaak istanyonlarının çevresi güvenlik amaçlı sabah 04.30’a kadar, ikinci bir emre kadar giriş ve çıkışlara kapatıldı.

Olaylar sırasında ateşe verilen polis araçlarının yanı sıra, kamuya ait bazı binaları söndürmek için itfaiye ekipleri müdahele etti. Olaylar sırasında bir gazeteci saldırıya uğrayarak, kamerası kırıldı.

Gösterilerin ülke geneline yayılmasından endişe ediliyor.

HABER VİDEO :

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN