• Dolar Alış / Satış: 6.066 / 6.077
  • Euro Alış / Satış: 6.786 / 6.799
  • Bugün Görüntülenme: 2290
  • Dünkü Görüntülenme: 4141
  • Toplam Görüntülenme: 5964640

BELÇİKA’DA YAŞAYANLAR ARTIK BİRİKİM YAPAMIYOR

11 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1096 defa okundu.

Belçika’nın tüketici kuruluşu Test Aankoop, yaptığı bir araştırmada ekonomik zorluklarla boğuşan vatandaşların geçinmekte ve faturalarını ödemekte büyük zorluklar çektiklerini, bu yüzden birikim yapmak için kenara para koyamadıklarını açıkladı.

Tüketici kuruluş Test Aankoop, 25 ile 79 yaş aralığındaki 3.370 kişi ile yüz yüze yaptığı görüşmelerde, vatandaşlar tasarruf etmenin zor olduğunu, artan faturalarını ödemek için zaman zaman zorlandıklarını kabul ettiler.

Belçika’da ödeme zorluğu çeken vatandaşların ilk kısıtlama harcaması genellikle eğlence ile ilgili kısıtlamalar olarak belirlenirken, kalabalık ve çocuklu ailelerin en fazla yaşam zorlukluğu yaşadığı ortaya çıkıyor. Faturalarını ödemede emeklilerin daha fazla özen ve dikkatli davrandıkları görülüyor.

Belçika’da, geçmiş yıllara göre kendini iyice gösteren ve her geçen gün artan hayat pahalılığı nedeni ile vatandaşların öncelikli uyguladığı ilk tasarruf önlemi eğlence sektörü olurken, elektrik, su, telefon, alış veriş, tatil tasarrufları olarak uzayıp gidiyor.

Yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı tasarruf seçeneğini kullanmayan vatandaşların evlerine gelen icra vakalarında, bir önceki yıla göre artış görüldüğü, vatandaşların icra yoluyla evindeki eşyalarına el konulduğu gerçekleri karşımıza çıkıyor.

(Haber Merkezi)

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN