• Bugün Görüntülenme: 1337
  • Dünkü Görüntülenme: 3064
  • Toplam Görüntülenme: 10059692

Aalst Kevser Camii Kültür Etkinlikleri Kapsamında Prof.Dr. Mustafa Karataş’lı İle Konferans Düzenledi

10 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1620 defa okundu. defa okundu.
Aalst Kevser Camii Kültür Etkinlikleri Kapsamında Prof.Dr. Mustafa Karataş’lı İle Konferans Düzenledi

Aalst Kevser Camii’nin kültür etkinlikleri kapsamında dün düzenlediği konferansın konuğu Prof. Dr. Mustafa Karataş oldu.

Aalst Kevser Camii’nin kültür etkinlikleri kapsamında Roklijf 2. 9300 Aals adresindeki Sint-Annazaal salonunda düzenlenen konferansın sunumunu Türkiye’den programa katılan Ahmet Kemal yaptı.

Aalst Kevser Camii başkanı Yüksel Özdemir’in kısa bir hoş geldiniz konuşmasıyla başlayan program, Gent Fatih Camii geçici imamı Veysel Kargulu’nun Kuran-ı Kerim Tilaveti okumasıyla devam etti. Okunan Kuran-ı Kerim tilaveti sonrası Almanya’dan davetli olarak gelen ilahi sanatçısı Yüksel Korkmaz, birbirinden güzel ilahileri salondakiler için seslendirdi.

Tüm bu sunumların ardından konuşması merakla beklenen Prof.Dr. Mustafa Karataş, 2 bölüm olarak hazırladığı konuşmasının ilk bölümünde Dünya ve Ahiret dengesini anlatırken, konuşmasının ikinci bölünde ise, peygamber efendimizin hayatını ve yaşamını anlattı.

Alkışlarla konuşmasını tamamlayan Prof.Dr. Mustafa Karataş, salondaki davetlilerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra programını sonlandırarak buradan ayrıldı.

Aalst Kevser Camii başkanı Yüksel Özdemir, kültür etkinlikleri kapsamında vatandaşlarımızı bir araya toplamaya devam edeceklerini söyleyerek, programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Proğrama, vatandaşların yanı sıra, davetliler, cami dernek başkanları ve din görevlileri, sivil toplum kuruluşları, ve Aals belediye meclis üyesi Fatma Yıldız katıldılar.

(Haber Merkezi)

HABER FOTOĞRAFLARI

Prof. Dr. Mustafa Karataş

,
,
,
,
,
,
,
,,
,

düzenlemiş olduğu programa katılan Prof.Dr.Mustafa Karataş burada verdiği konferans’ta

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN