• Dolar Alış / Satış: 5.371 / 5.381
  • Euro Alış / Satış: 6.076 / 6.087
  • Bugün Görüntülenme: 85
  • Dünkü Görüntülenme: 4546
  • Toplam Görüntülenme: 5586304

Belçika’da Uzun Süre Yaşamadıkları için 65 Yaş Üstü Bin 209 Kişinin Sosyal Hak Faydalanmasına Son Verildi

9 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
306 defa okundu.
Belçika’da Uzun Süre Yaşamadıkları için 65 Yaş Üstü Bin 209 Kişinin Sosyal Hak Faydalanmasına Son Verildi

Belçika Federal Emeklilik Hizmeti, geçtiğimiz yıl Eylül ayından bu yana ülkede yeterince uzun yaşamadıkları için 65 yaş üstü olan bin 209 kişinin sosyal hak faydalanmasına son verdi.

BRÜKSEL – Belçika Federal Emeklilik Hizmeti, geçtiğimiz yıl Eylül ayından bu yana ülkede yeterince uzun yaşamadıkları için 65 yaş üstü olan bin 209 kişinin sosyal hak faydalanmasına son verdi.

5 YIL KESİNTİSİZ KALMAK GEREKİYOR

Belçika’da Federal Emeklilik Hizmeti, ülkede yeterince uzun yaşamadıkları için 65 yaş üstü kişilerin sosyal hak faydalanmasına son verdi. Yetkililer, geçtiğimiz yıl Eylül aynından bu yana bin 209 kişinin sosyal hak faydalanmasının sonlandırıldığını dile getirdi. Konunun Belçika medyasında geniş yer buldu. Federal Hükümeti Emeklilik Bakanı Daniel Bacquelaine, konuya ilişkin açıklamasında, “Kurallarımız giderek sertleşiyor. Belçika’da maaş alabilmeniz ve sosyal haktan yararlanabilmeniz için en az 5-10 yıl boyunca kesintisiz olarak kalmanız gerekiyor. Sosyal haklarımızdan haksız yere faydalanmak isteyenlere bundan böyle göz yummayacağız. Sosyal haklarımızın kötüye kullanımı son veriyoruz. Bazıları Belçika’ya yaşlılığından istifade etmek ve ‘sosyal haklarımızdan faydalanmanın keyfini çıkarmak amacıyla’ geliyorlar. Artık bunu son vermenin zamanı gelmiştir” dedi.

kaynak : hürriyet

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN