Belçika’da tedavisi yapılmayan Neşe Köksal için ambulans uçak Brüksel’e geldi.

8 Nisan 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2082 defa okundu. defa okundu.
Belçika’da tedavisi yapılmayan Neşe Köksal için ambulans uçak Brüksel’e geldi.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Brüksel şehrinde uzun süredir çoklu organ yetmezliği rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören aslen Afyonkarahisar Emirdağ ilçesine bağlı Tez köyü nufusuna kayıtlı N. Köksal, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından Brüksel’e gönderilen ambulans uçakla Türkiye’ye taşındı.

Çoklu organ yetmezliğinin yanı sıra, teşhis konulamayan bir hastalık nedeniyle Leuven hastanesinde yıllardır tedavi altında olan N. Köksal’ın tedavi sürecinin Türkiye’de devam etmesi için, UID Belçika Başkanı Enis Çimen, durumu Brüksel Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy’a bildirdi.

T.C. Brüksel Büyükelçisi Hasan Ulusoy’un girişimleriyle, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan ambulans uçak, dün saat 16.00 sıralarında başkent Brüksel’e geldi. N. Köksal, saat 17.30’da kalkış yapan ambulans uçakla Türkiye’ye taşındı.

Brüksel Başkonsolosluğu resmi Facebook sayfasından fazla detay verilmeden paylaşılan, Belçika’da hastalığına teşhis konulamayan bir vatandaşımızı, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan ambulans uçakla bugün Brüksel’den ülkemize uğurladık. Vatandaşımıza acil şifalar dileriz. paylaşımına vatandaşlar “Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Rabbim devletimize zeval vermesin ve kimseyide vatansız bırakmasın. Nerden nereye ” gibi yorumlar yazıldı.

Ambulans uçakla Brüksel’den alınarak Türkiye’ye taşınan N. Köksal’ın eşi A. Köksal, yaşadığı mutluluğu paylaşarak, “Umuda yolculuk başlıyor. Allah eşim hakkında hayırlısını verir inşaallah. Devletimiz büyüklüğünü gösterdi ve gereğini yapmak için harekete geçti.
Sayın Cumhurbaşkanıma
Sayın Sağlık Bakanıma
Sayın Büyükelçime
Sayın Başkonsolosuma
Konsolosluk çalışanlarına ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Ayrıca, yıllardır eşimin tedavisi sürecinde bizlerle yakından ingilenen Leuven hastanesine, doktorlarına ve tüm personeline gösterdikleri yakın alaka ve ilgi için çok teşekkür ediyorum ifadelerini paylaştı.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN