• Dolar Alış / Satış: 5.54 / 5.55
  • Euro Alış / Satış: 6.141 / 6.152
  • Bugün Görüntülenme: 526
  • Dünkü Görüntülenme: 1831
  • Toplam Görüntülenme: 6191767

BELÇİKA’DA SIĞINMA MERKEZİNDEKİ 9 YAŞINDAKİ ÇOCUK ÖLÜ BULUNDU

25 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
884 defa okundu.
BELÇİKA’DA SIĞINMA MERKEZİNDEKİ  9 YAŞINDAKİ ÇOCUK ÖLÜ BULUNDU

Belçika’nın Anvers şehri sınırları içindeki Broechem FEDASİL sığınma merkezinde 9 yaşındaki Filistinli bir çocuk ölü olarak bulundu.

26 Yaşındaki annesiyle birlikte sığınma evinde kaldığı bildirilen 9 yaşındaki Filistinli çocuğun pazartesi akşamı saat 22’den beri kayıp olduğu, polisin yaptığı araştırmalar neticesinde dün, çocuğun cesedi iltica merkezin de bir çukurda bulundu.

Yeni İltica ve Göç Bakanı Maggie De Block, olayla ilgili yaptığı açıklamada, “ Çocuğun şiddet uygulanarak öldürüldüğüne dair elimizde önemli ipuçları var” diyerek, öldürülen 9 yaşındaki Filistinli çocukla ilgili 5 şüphelinin tutuklandığını ve çocuğun ölüm sebebinin belirlenmesi için otopsi işlemlerinin devam ettiğini söyledi.

İltica Bakanı Maggie De Block, sorumluların belirlenerek mutlaka en kısa zamanda yargı önüne çıkarılıp cezalarının verileceğine inandığını sözlerine ekleyerek, “Bir çocuğun iltica merkezinde öldürülmesi çok üzücü bir durum. Soruşturmanın sonucunu beklememiz lazım. Çocuğun ölümü ile ilgili bütün sorulara cevap bulacağız. Mülteci kamplarında genellikle travmatize olmuş bir çok insan kalıyor. Bu nedenle bazı gerginlikler olabilir, ancak bu durum asla bir çocuğun ölümüne yol açabilecek sevide olmamalıdır.” sözlerine yer verdi.

Haber Merkezi

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN