• Dolar Alış / Satış: 5.54 / 5.55
  • Euro Alış / Satış: 6.141 / 6.152
  • Bugün Görüntülenme: 85
  • Dünkü Görüntülenme: 1831
  • Toplam Görüntülenme: 6191326

Başkonsolos Metin Ergin, Makamını Bir Süreliğine Çocuklara Devretti.

25 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
436 defa okundu.
Başkonsolos Metin Ergin, Makamını Bir Süreliğine Çocuklara Devretti.

23 Nisan Vesilesiyle Başkonsolos Metin Ergin, Makamını Bir Süreliğine Çocuklara Devretti.

ANVERS – Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizin teminatı çocuklarımıza bayram olarak armağan edilen bu anlamlı günde, Anvers Başkonsolosu Metin Ergin, makamını bir süreliğine kendisini ziyaret eden çocuklara devretti.

Başkonsolos Metin Ergin, günün anlam ve önemini anlatan kısa bir konuşma yaparak, “Milli egemenliğimizin simgesi ve aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 99. yıldönümü olan bu önemli gün, çocuklarımıza ulu önder Atatürk tarafından armağan edildi. Ulusumuzun geleceği çocularımızdır. İstiklal meşalemizi ileriye taşıyacak sizlersiniz. Atamızın dediği gibi sizler varlığımızın en değerli hazinesisiniz.” sözlerine yer vererek, ziyaretten duyduğu mutluluğunu dile getirdi.

Daha sonra Brüksel Ecole La Vertu okulu öğrencilerinden Rabia Biçer ve Zehra Hacıkerimoğlu birlikte “Biz Türkiye’yiz şiirini birlikte okudular.

Limburg bölgesinden Müzik Clup çatısı altında İsmail Erdoğdu yönetimindeki çocuklar, sırasıyla Maçka Yolları, Hey Onbeşli ve Ay Akşamdan Işıktır türkülerini seslendirdiler.

Başkonsolos Metin Ergin, Anvers Başkonsolosluğu’nun düzenlemiş olduğu etkinliklere sağladığı destek ve katkıdan dolayı İsmail Erdoğdu’ya bir teşekkür plaketi sundu. Öğrencilerinin önünde plaket ile onurlandırılan Erdoğdu, konuşmakta zorlandı ve göz yaşlarına hakim olamadı.

Başkonsolos Ergin, 23 nisan vesilesiyle kendisini ziyeret eden minik öğrencilere hediyeler vererek programı sonlandırdı.

Haber Merkezi

HABER FOTOĞRAFLARI
Anvers Başkonsolosluğu 23 nisan 2019

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN