• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1532
  • Dünkü Görüntülenme: 5484
  • Toplam Görüntülenme: 7870295

Belçika sağlık çalışanları Başbakan Wilmès’e sırtını dönerek protesto etti

18 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
457 defa okundu.
Belçika sağlık çalışanları Başbakan Wilmès’e sırtını dönerek protesto etti

Belçika Cihan Çöl (Belemtürk) Cumartesi günü Brüksel’deki Sint-Pieters Hastanesini ziyaret eden Başbakan Sophie Wilmès’i hastanenin sağlık çalışanları sırtlarını dönerek protesto ettiler.

Sağlık çalışanlarının koronavirüs salgını boyunca yaşanan krizde, hükümetin politik eksiklikler, düşük ücret ve salgın boyunca deneyimsiz elemanların işe alınmasını protesto nedeni olarak gösterildi..

Başbakan Sophie Wilmès, Sint-Pieters Hastanesinde çalışan doktor ve hemşirelerle bir araya gelmek ve sorunlarını dinlemek için geldiği hastanenin girişinde adeta hayal kırıklığına uğradı.

Başbakanın hastaneye ziyareti sırasında, sağlık çalışanları tarafından protesto edilmesi bir anda ulusal gazete ve televizyonlarda manşetlerde yer aldı.

Yapılan protesto eyleminin başta yaşanan personel eksikliği, uzun mesai saatleri nedeniyle sağlık personelinin aile ve çocuklarından uzak kaldıkları,  personelin çalışmaya zorlanması, ücretlerin düşük olması ve sağlık çalışanlarının mutsuz olduğuna dikkat çekmek için yapıldığı bildirildi.

Yapılan açıklama’da, krizden önceki sağlık sorunlarının kriz boyunca iyice büyüdüğü ifade edildi.

Başbakan Wilmès, sağlık ekiplerinin durumunu anladığını söyleyerek, ” Yaşadıkları zor durumu biliyor ve anlayabiliyorum. Bu sorunlar krizden önce de vardı” sözlerine yer verdi.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN