• Dolar Alış / Satış: 5.87 / 5.881
  • Euro Alış / Satış: 6.585 / 6.596
  • Bugün Görüntülenme: 463
  • Dünkü Görüntülenme: 2341
  • Toplam Görüntülenme: 6037370

Belçika’da Kötü Şartlarda Büyütülen 50’den Fazla Hayvan Kurtarıldı

4 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
308 defa okundu.
Belçika’da Kötü Şartlarda Büyütülen 50’den Fazla Hayvan Kurtarıldı

Belçika’nın Flaman Brabant bölgesi sınırları içindeki Dilbeek şehrinde, ihbar üzerine bir hayvan çiftliğine yapılan baskında 50’den fazla hayvana kötü şartlarda tutulduğu gerekçesiyle polis tarafından el konuldu.

Belçika polisi, İhbar üzerine Dilbeek şehri De Berghaagstraat’ta dün sabah çok kötü koşullarda yetiştirilen on beş koyun, altı alageyik, üç keçi, iki kuzu, 29 tavuk, hindi, kaz ve ördek’e el koyarak, hayvanların sahibi hakkında yasal işlem başlattı.

Dilbeek şehrinde aynı zamanda bir kasap dükkanında çalıştığı tespit edilen hayvanların sahibi, hayvanları kötü şartlarda yetiştirdiği iddialarına itiraz etti. “Hayvanları küçükken satın alıyorum ve onları satış için besliyorum. Hiç birini dışarıya çıkaracak vaktim olmadı. Hayvanlar, bir veteriner tarafından düzenli olarak kontrol ediliyor” diyerek kendini savundu.

Hayvan haklarından sorumlu bakan Ben Weyts’in sözcüsü Michaël Devoldere, kötü koşullarda yaşayan hayvanlara el konulduğunu ve bir hayvan barınağında veterinerler tarafından düzenli olarak, gözlem ve kontrollerinin yapıldığını açıkladı.

Devoldere, “hayvanları bu kötü şartlarda yaşatan kişi, bu işten kurtulabileceğini düşünüyorsa yanılıyor” sözleri ile tepkisini dile getirdi.

Haber Merkezi

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN