• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 378
  • Dünkü Görüntülenme: 4290
  • Toplam Görüntülenme: 8538021

Cengiz Çetinkaya (Groen), Federal Parlamentosu 5. Sıra Milletvekili Adaylığını Açıkladı

3 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1718 defa okundu.
Cengiz Çetinkaya (Groen),  Federal Parlamentosu 5. Sıra Milletvekili Adaylığını Açıkladı

14 Ekim 2018 Yerel seçimlerinde yüksek bir oy tercihi ile Gent belediye meclis üyeliğine seçilen ve yıldızı her geçen gün yükselen siyasetçi Cengiz Çetinkaya, üyesi olduğu Yeşiller (Groen) partisinden Federal Parlamentosu 5. sıra milletvekili adayı gösterildi.

Kişisel Facebook hesabından milletvekili adaylığını yaptığı bir paylaşımla seçmenleri ile paylaşan Çetinkaya, şu sözlere yer verdi.

“Hepinizi öncelikle en kalbi duygularımla selamlıyorum. Belçika’da 26 mayıs 2019 tarihinde yapılacak genel seçimlerde, Federal Parlamentosu 5. sıra milletvekili adaylığımı açıklıyorum. Sizlere daha iyi hizmet edebilmenin yolunu açacak olan 26 mayıs seçimlerinde değerli desteklerinizi bekliyor, herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Federal Milletvekili Adayı Cengiz Çetinkaya Kimdir?

Afyonkarahisar ili Emirdağ ilçesine bağlı Adayazı nufusuna kayıtlı 27-10-1971 Vilvoorde Belçika doğumlu Cengiz Çetinkaya, evli ve 4 çocuk babasıdır.

1998 yılında Yeşiller (Groen), partisine üye olan Çetinkaya, 2000 yılında üyesi olduğu partisinin yönetim kuruluna seçildi. Parti içinde 2011 yılına kadar önemli görevler alan Çetinkaya, 4 yıl Belçika’nın Gent şehrinde Gent Sosyal Yardım Kurumu – OCMW Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yaptığı sırada Flaman Yeşiller Partisi (Groen) Meclis Üyesi Steven Vromman’ın istifası üzerine, 2016 yılında Gent Belediyesi meclis üyeliği görevine getirildi.

Kısa süre önce, 2018 yerel seçimlerinde aldığı yüksek tercih oylarla Gent belediye meclisine seçilen Çetinkaya’nın yükselişi, parti içinde dikkatleri üzerine çekti. Bu nedenle Yeşiller partisi, 26 Mayıs 2019 tarihinde yapılacak Federal milletvekili seçimlerinde Cengiz Çetinkaya’yı milletvekili adayı gösterdi.

Şu anda Gent Belediye Meclisinde Komisyon başkanlığı yapan Çetinkaya, aynı zamanda OCMW kurumunun başkan yardımcılığını yürütüyor.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN