• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 3810
  • Dünkü Görüntülenme: 7020
  • Toplam Görüntülenme: 8835499

Belçika’da hemşire kılığındaki hırsızlar yaşlıların evlerini soyuyor

18 Kasım 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
123 defa okundu.
Belçika’da hemşire kılığındaki hırsızlar yaşlıların evlerini soyuyor

Belçika’da hemşire kılığındaki hırsızların, koronavirüs testi yapma bahanesiyle yalnız yaşayan yaşlıların evine girerek, onları soydukları ortaya çıktı.

Flamanca yayın yapan VTM kanalına göre, hemşire üniforması giyen kadın hırsızlar, iki kişilik gruplar halinde yaşlıların kapısını çalıyor.

Yetkililerin emriyle koronavirüs testi yapmak için geldiklerini söyleyen hırsızlar, yaşlıları sahte teste tabi tutuyor.

Hırsızlardan biri, ev sahibinin burnuna pamuklu bir çubuk sokup, test yapıyormuş gibi onu oyalarken, diğer hırsız da evdeki para, banka kartı ve değerli eşyaları çalıyor.

Polis uyardı: Hemşireler asla evlere test için gitmiyor

Hırsızların kurbanlarından biri olan 84 yaşındaki Josette adlı Belçikalı kadının oğlu Johan, yaşananları, “Hemşire kılığındaki hırsızlar annemle sohbet etmişler. Onları çok cana yakın ve tatlı bulmuş. ‘Ne güzel, test yaptıracağım’ diye düşünürken soyulmuş” diye anlatıyor.

Polis sözcüsü Dorien Baens, hemşirelerin asla evlere test için gitmediğini vurgulayarak, halkı uyarıyor.Polise göre, maske, eldiven ve koruyucu kıyafetleri olmadan yaşlıların kapılarını çalan hırsızlar, kurbanları için maddi hasarın yanı sıra, ciddi bir hastalık bulaştırma riski de taşıyor.

Son günlerde özellikle Hasselt, Tongeren ve Dipenbeek kentlerinde yaşlıları soyan hemşire kılığındaki hırsızların görüntüleri VTM kanalında yayımlandı. Polis, görüntülerdeki kişileri tanıyanların ihbarda bulunmasını istedi.

BBC TÜRKÇE

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN