Belçika’da Hamme Yunus Emre Cami’nin iflas ettiği iddiları yalanlandı

29 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
865 defa okundu. defa okundu.
Belçika’da Hamme Yunus Emre Cami’nin iflas ettiği iddiları yalanlandı

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Dendermonde şehrine bağlı Hamme belediye sınırları içinde yer alan, Yunus Emre Cami’nin iflas ettiği ve kapandığına dair bir Belçika haber sitesinde yer alan iddiaları, Hamme belediye meclis üyesi Mustafa Tokgöz sert bir dille yalanladı.

Tokgöz, bir Belçika haber sitesinde yayınlanan bu asılsız haberin maksatlı ve kasıtlı olduğunu ifade ederek, bu haber sitesinin itibar edilmesi gereken bir haber sitesi olmadığını ve yabancılara karşı ılımlı bakmayan bir haber sitesi olduğunu söyledi.

Hamme Yunus Emre Cami’nin iflas ettiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıklayan meclis üyesi Tokgöz sözlerine söyle devam etti:
” Bu haberle Yunus Emre Cami’nin kapatıldığı yönünde bir algı yaratılmaya çalışıldı. 1978 yılında bizden önceki ilk jenerasyonun “Kultuurhuis en Sport Vereniging” ismi adı altında kurduğu bir cami derneğimiz var. Bu dernek 2008 yılına kadar faal ve aktifdi. 2008 yılında bizim yeni jenerasyon ve şimdiki mevcut başkanımız İbrahim Orhan, ben ve diğer arkadaşlarımızla bu günün yasa ve kurallarına uygun bir şekilde, yeniden Cami inşaa edebileceğimiz “Hamse Turkse Vereniging” isimli yeni bir dernek kurduk. Şimdiki mevcut Yunus Emre Camisini bu dernek adına yaptırdık. İlk jenarasyonun kurduğu “Kultuurhuis en Sport Vereniging” isimli eski dernek hala faal göründüğü için kısa süre önce iflas göstererek kapattık. Hamme Yunus Emre Camisi, “Hamse Turkse Vereniging” isimli derneğimiz altında tüm faliyetlerine devam etmektedir. Camimizin kapandığına dair yaratılmak istenen algı tamamen gerçek dışıdır. Camimiz ve derneğimiz yasalara uygun olarak devam etmektedir ve hukuki anlamda hiç bir sıkıntısı yoktur. Derneğimizin ve Camimizin Hamme’deki Belçika toplumu,Türk toplumu ve Belediye ile ilişkileri çok iyi durumdadır.”

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN