• Dolar Alış / Satış: 5.54 / 5.55
  • Euro Alış / Satış: 6.141 / 6.152
  • Bugün Görüntülenme: 88
  • Dünkü Görüntülenme: 1831
  • Toplam Görüntülenme: 6191329

BELÇİKA’DA ASILSIZ BOMBA İHBARININ CEZASI NEDİR?

9 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
344 defa okundu.
BELÇİKA’DA ASILSIZ BOMBA İHBARININ CEZASI NEDİR?

Çarşamba günü, 22.000 öğrenci asılsız bomba ihbarı nedeniyle Aarschot, Westerlo ve Diest kentlerindeki tüm okullardan tahliye edildi.

Dün sabah saat 10’da Aarschot, Westerlo ve Diest belediyelerine bağlı bir okulda bomba paylayacak ihbarını alan polis, 3 belediye ye bağlı 54 okulu tahliye etti. Tahliye işlemlerinin ardından yapılan araştırmalar sonrasında bomba ihbarının asılsız olduğu ortaya çıktı.

SAHTE İHBARI YAPAN KİŞİ YAKALANIRSA VERİLECEK CEZA NEDİR?

Anvers savcılığı, böyle bir asılsız bomba ihbarında bulunan herhangi biri, 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılır. Kişi, polis operasyonunun tüm masraflarını ve tahliye masraflarını (itfaiye, ambulans vb.) ödemek zorundadır. Sahte iihbarcı, 1.000 ekstra çalışma saati cezası olarak, 30.000 avro ödemek zorundadır.

Ayrıca bu asılsız ihbar nedeniyle tahliye edilen herkesin, tazminat talep etme hakkı vardır. Asılsız ihbar yapan kişinin yakalanması durumunda ödemek zorunda kalacağı, 2 sene hapis cezası ile birlikte hayatı boyunca ödemek zorunda kalacağı yüklü bir para cezası alacaktır.

Biz araştırıp sizlerle paylaştık, sonra bilmiyordum, şaka yaptım demeyin. Asılsız ihbarın cezası çok ağır. Altından kalkmanız mümkün değil.

REKLAM ALANI

Seçim banner

Cengiz Çetinkaya

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN