• Dolar Alış / Satış: 5.54 / 5.55
  • Euro Alış / Satış: 6.141 / 6.152
  • Bugün Görüntülenme: 85
  • Dünkü Görüntülenme: 1831
  • Toplam Görüntülenme: 6191326

Eğitimden Sorumlu Gent Belediye Bşk.Yrd. Elke Decruynaere, Türk Öğrenci Velilerini Makamında Kabul Etti.

9 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
676 defa okundu.
Eğitimden Sorumlu  Gent Belediye Bşk.Yrd. Elke Decruynaere, Türk Öğrenci Velilerini Makamında Kabul Etti.

Gent belediyesinin Eğitim’den sorumlu başarılı ve sevilen belediye başkan yardımcısı Elke Decruynaere (Groen), Gent “Basisschool De Triangel” okulunun güvenlik gerekçesi ile kısmi olarak kapatılmasıyla ilgili, çoğunluğu Türk veliler olmak üzere kendisine iletilen görüşme talebinine olumlu cevap vererek, öğrenci velilerini makamında kabul etti.
Öğrenci velilerini temsilen 7 kişinin katıldığı toplantı, herkesin kendini tanıtmasıyla başladı.

Dün, saat 16:00’da Gent belediyesindeki çalışma ofisinde gerçekleştirilen toplantıya, Gent belelediye meclis üyesi ve aynı zamanda 26 kasın 2019 pazar günü yapılacak seçimlerde milletvekili adayı olan Cengiz Çetinkaya’da hazır bulundu.

Oldukça hoş ve nazik bir ortamda gerçekleşen toplantı, öğrenci velilerinin görüşme taleplerine anında olumlu cevap veren Bld.Bşk.Yrd. Elke Decruynaere’ye öğrenci velileri çok teşekkür ettiler.

Yaklaşık 1 saat süren toplantıda öğrenci velilerinin sorularına tek tek cevap veren Elke Decruynaere’nin konuşması Flamanca bilmeyen veliler için Türkçe olarak da tercüme edildi.

Karşılıklı görüş alırverişi içinde geçen toplantı sonunda tarafların memnuniyeti yüzlere yansırken, birlikte hareket etme konusunda da tam fikir oldular.

Görüşme sonunda okul velilerinin tamamının imzaladığı talep ve isteklerinin yer aldığı bir yazılı metin, eğitimden sorumlu Elke Decruynaere’ye verildi.

Görüşme sonrası belediye meclis salonunu görmek isteyen Türk öğrenci velilerinin isteği üzerine Cengiz Çetinkaya, meclis salonunu tanıttı. Bu arada meclis salonunda Türk öğrenci velilerini gören ve onlarla bir süre muhabbet eden Gent belediye başkanı Mathias De Clercq, Eğitim’den sorumlu bld.bşk.yrd. Elke Decruynaere’nin konuyla çok yakından ilgilendiğini, kısmi olarak kapatılan okulun tekrar açılması için her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Haber Merkezi

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN