Belçika’da 1 Nisan şakası gençlerle polisi karşı karşıya getirdi.

1 Nisan 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2039 defa okundu. defa okundu.
Belçika’da 1 Nisan  şakası gençlerle polisi karşı karşıya getirdi.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’da sosyal medya hesabı üzerinden Mart ayında duyurulan ve 1 Nisan’da Brüksel’in Bois de la Cambre isimli en büyük parkında, yapılacağı paylaşılan parti organizasyonuna 20 bin kişinin katılacağını belitmesi üzerine polis harekete geçti.

1 Nisan şakası olduğu iddia edilen paylaşımın arkasında kimin olduğunu bulmak için polisin araştırma başlattığı bildirildi.

Belçika polisi, koronavirüs tedbirlerinin çok sıkı uygulandığı ülkede, söz konusu bu partinin gerçekleşmeyeceğine dair duyurular yayınlamasına rağmen, bir çok kişi parka akın etti. Brüksel’in Bois de la Cambre parkında toplanan 5 bin kişiye polisin müdahelesi gecikmedi.

Gençlerin dağılmaması üzerine polis tazyikli su ve gaz kullanarak müdahale etti. Atlı polislerin de katıldığı müdahaleye tepki gösteren gençler ise polise şişe ve taş atarak karşılık verdi. Polisle gençler arasında çıkan çatışmada çok sayıda kişi yaralandı. Çevrede bulunan birçok polis arabasının da camları kırıldı. Müdahele sırasında 3 polisin hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

HABER FOTOĞRAFLARI

Foto : HLN

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN