• Bugün Görüntülenme: 1146
  • Dünkü Görüntülenme: 2954
  • Toplam Görüntülenme: 9887724

Belçika Türk Federsyonu’nun Anvers Şehrinde Düzenlediği, Kültür ve Ülkü Şöleni’nde Ülkücüler Salona Sığmadı

26 Aralık 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5294 defa okundu. defa okundu.
Belçika Türk Federsyonu’nun Anvers  Şehrinde Düzenlediği,   Kültür ve Ülkü Şöleni’nde Ülkücüler Salona Sığmadı

Belçika Türk Federasyonu’nun (BTF), Anvers şehrinde 24 Aralık 2017 Pazar günü 2 bin kişilik “Star Plaza Düğün Salonu”n da düzenlediği, Anvers Nord ve Berchem Ülkü ocaklarının organize ettiği, Kültür ve Ülkü Şöleni’n de ülkücüler salonu hınca hınç doldurdu.

Kültür ve Ülkü Şöleni’ne Mhp Myk. Üyesi ve Atk Genel Bşk. Cemal Çetin, Btf. Genel Bşk. Ömer Zararsız, Atk Üyesi Zeki Yazol, Atk Üyesi Mithat Öztürk, Btf Genel Bşk.Yrd. Yılmaz Karaca, , Btf Genel Bşk.Yrd. Emin Karadeniz, , Btf Genel Bşk.Yrd. Muhammed Hasan Aksoy, , Btf Genel Muhasip İlhan Gök, Atf. Genel Bşk.Yrd. Erdoğan Aktaş, Atf. Genel Bşk.Yrd.Nihat Güney, Divan Üyeleri, Teşkilat Başkanları, sivil toplum kuruluşları ve ülkücü vatandaşlar katıldı.

Sunumunu Ece Karaca ve Gülnüsa Aybüke Çelik’in yaptığı Kültür ve Ülkü Şöleni’n de ilk olarak sahne alan sanatçı Yusuf Ardıçlar birbirinden güzel ülkücü şarkılarıyla salonda büyük coşku yaşattı. Parti ve Türk bayrakları salonda dalgalandı. Şölen boyunca ‘Başbuğ Türkeş, Lider Bahçeli’, ‘Ülkücü Hareket Engellenemez’ şeklinde sloganlar atıldı.
Belçika ve Türkiye’nin Milli Marşlarının okunması ve şehitlere saygı duruşunun ardından konuşmalarını yapmak üzere Belçika Türk Federasyonu (BTF) Genel Başkanı Ömer Zararsız ve Avrupa Türk Konfederasyonu Genel Başkanı Cemal Çetin konuşmalarını yapmak üzere sahneye davet edildi.

ÖMER ZARARSIZ : “Rahmetli Başbuğu’muzun Emanetine Sahip Çıkmak Boynumuzun Borcudur”.

İlk konuşmacı olarak sahneye davet edilen Belçika Türk Federasyonu Başkanı Ömer Zarasız, yaptığı hoş geldiniz konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“ Belçika’da yaşayan ülkücü hareketin değerli mensupları olarak her daim sadece kendi federasyonumuzun çıkarları doğrultusunda hareket etmedik. Yaptığımız bütün çalışmalarda, Belçika’da yaşayan Türk insanının geleceği noktasında hizmet etmeye gayret gösterdik. Kim nederse desin, kim ne söylerse söylesin, bizlerin bir Başbuğumuz vardır Alparslan Türkeş, bir liderimiz var Devlet Bahçeli, bir konfederasyonumuz vardır Genel Başkanımız Cemal Çetindir. Bu çizgi içersinde har daim önümüze ne tür engel gelirse gelsin, hiç bir zaman bir santim dahi geri adım atmadan devam edeceğiz. Bunun için Belçika’da varlığımızı devam ettirmekte kararlıyız. Bu vesileyle tekrar gecemize hoş geldiniz, şeref verdiniz.Yaşasın Avrupa Türklüğü, Yaşasın Ülkücü hareket, Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, Yaşasın Yüce Türk Milleti. Ne Mutlu Türküm Diyene”

CEMAL ÇETİN : Avrupa Türklüğü Olarak Burada Varlığımızı Şanla Şerefle Devam Ettireceğiz”.

“ Bizim Türkiye ile olan bağımızı sıkıntıya sokmak isteyenler var. Anavatanımız Türkiye ile bağımızı koparmaya çalışanlar var. Özellikle burada yaşayan Türkler, Türkiye ile Avrupa devletleri arasında bir kültür köprüsü olmuş ve bu köprüyü karşılıklı olarak geliştirmek için, saygı ve sevgi içerisinde birlikte hayatı devam ettirmek için gayret göstermiştir. Bizim gerçeğimiz şudurki, biz Türkiye’den geldik, Türkiye bizim vatanımızdır. Türkiye’ye olan bağlılığımız, asla kaybolmayacaktır. Bunu engellemeye çalışanlar, bunu asla başaramayacaklardır. Özellikle bugün görüyoruzki, Avrupa ülkelerinin bir çoğunda, sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan üzerinden Türkiye’ye karşı bir karalama propagandası içersine girmişlerdir. Türkiye’mizi mahkum etmeye çalışıyorlar. Türkiye’mizi dışlamaya çalışıyorlar. Türkiye’mize ekonomik ambagolar uyguluyorlar. Avrupa’da yaşayan insanlara yalan yanlış bilgiler vererek, Türkiye’de yaşayan insanları düşmanmış gibi gösteriyorlar. Ama biz vatanımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Bayrağımızdan vazgeçmeyeceğiz. Türkiye’nin güçlü olması için, her türlü imkanımızı ortaya koyacağız.Türkiye’de bizim hiç bir şeyimiz yoksa atalarımızın, dedelerimizin mezarları ve hakları için vatanımıza sahip çıkacağız”

Konuşmaların ardından sahne alan sanatçı Necla Çakmakçı, seslendirdiği ülkücü şarkılarıyla salonu tekrar çoşturdu. Finalde ise ünlü sanatçı ve ülkücü şarkıların kralı Mustafa Yıldızdoğan’ı sabırsızlıkla bekleyen salondaki ülkücüler, Mustafa Yıldızdoğan’ın sahne anonsuyla adeta çoştular. Mustafa Yıldızdoğan’ın birbirinden güzel ve duygu yüklü vatan sevgisi kokan şarkılarına hep birlikte, Türk bayrakları sallayarak program sonuna kadar eşlik ettiler.

Haber videomuz ve haber fotoğraflarımız aşağıdadır.

HABER VİDEO :

HABER FOTOĞRAFLARI :

Reklamlar

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN