Belçika Sağlık Bakanı aşılama programının hızlandırılacağını duyurdu

11 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
220 defa okundu. defa okundu.
Belçika Sağlık Bakanı aşılama programının hızlandırılacağını duyurdu

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika Federal Sağlık Bakanı Frank Vandenbroucke, Federal Parlamento’da koronavirüs aşılama programının hızlandırılacağını söyledi.

Huzurevlerinde aşılama programının planlandığı şekilde devam etttiğini ifade eden Sağlık Bakanı Vandenbroucke, bu ayın sonunda sağlık çalışanlarının, Mart ayı içinde evlerinde yaşayan 65 yaş ve üzeri vatandaşların yanı sıra kronik rahatsızlığı olan vatandaşar, koronavirüs ile mücadele kapsamında aşılanacaklarını açıkladı.

Nisan ayından itibaren “temel meslek” gurubunda yer alan polisler, itfaiyeciler, öğretmenler vb. meslek gurupları aşılama programına dahil edilecek.

Nüfusun geri kalanının Haziran ayından itibaren aşılanmasına başlanacağını söyelen Sağlık Bakanı, toplu aşılama programını hızlandırmak ve kolaylaştırmak için ülke genelinde 200 yeni aşılama merkezinin açılacağı bilgisini paylaştı.

Belçika Sağlık Bakanı Vandenbroucke, hedeflerinin Eylül ayı sonuna kadar isteyen herkesi aşılayarak, en az % 70 oranında sürü bağışıklığını sağlamak olduğunu söyledi.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN